Tai viskas čia suprantama.
Pats turiu 20+ metų senumo automobilį, kuris tech. apžiūrą praeina sava eiga, nes nusipirkus buvo sukišta pusė kainos į atremontavimą iki tvarkingo stovio, tai kam man mest pinigus ir jį keist nauju, kai savo funkciją jis kuo puikiausiai atlieka? Kad blutufas būtų?
Man žymiai svarbiau dabar taupyt nuosavam būstui, kas visas questas.
Be to senoj mašinoj gali pats pakeisti tepalą ir nereikia į servisą vežti jog ten žmogelis mašinos kompiuteriui pasakytų "taip, tepalas tikrai pakesitas".
Gali pats tą tepalą pasikeisti ir daugumoje mašinų galima resetting service interval priminimą.
Source: 2022 metų automobilio instrukcijoje parašyta, kad rekomenduojama viską daryti servise, bet daug ką galima padaryti pačiam. Parašyta kiek ir kokio tepalo pilti.
Tas ir yra, jog kuo naujesnė, tuo daugiau apsaugų prikišę gamintojai, jog ne tik tu pats negalėtum atlikti elementaraus aptarnavimo, bet ir servisas bet kuris to nesugebėtų, tik autorizuoti, pas kuriuos kainos 2-3x nei realiai kainuoja.
Ziurint kam dar naudojama masina. Pats pries pusantru 20 metu senumo pakeiciau i tuo metu septyneriu metu senumo. Tada tolimos keliones patapo gerokai malonesnes. Daznai kazkur toli su drauge pavaziuojam. Pamegom road tripus, ne problema ir masinoje likti permiegoti.
Nezinau, kaip butu reikeje su senaja masina tiek vazineti, nuvargintu :)
Gal ta sena buvo tiesiog netinkamos klases tolimoms kelionems?
Daug kilometru esu nuvaziaves su nuo 1988 iki 2004tu metu gamybos savo turetais ivairiais automobiliais. Negaliu pasakyti, kad naujesni kazkuo labai patogesni tolimam keliui, apart kai kuriu komforto sistemu, uz senesnius. Kaip aitopilotas, kuris patogus tik magistraliniuose keliuose, o kalnuose visai jokios naudos, arba veikiantis kondicionierius, kas aktualu tik vasara. Kas budavo senesniuose, tai tikrai minkstos ir patogios sedynes net ir zemesnes klases modeliuose. Kalbu apie prancuziskus, nes ju daugiausiai turejau.
O jei nusipirkot Arteona vietoj Golfo, A6 vietoj A3 arba 508 vietoj 206, tai negalima lyginti tarpusavyje.
Apie ka tu cia?
Kurie cia kaimieciai ir kokiuose dar kibiruose?
As kalbejau apie tai, kad naujesniuose automobiliuose buna autopilotas, o ne kad pas mane jis yra/buvo. Nors keliuose ir turejau veikiancius, bet ilgainiui buvo parduoti/perduoti.
Kasdien dirbdamas ir taisydamas, pavairuoju visokiu kibiru, nuo 40 metu senumo klasikos iki visai nauju, kuriems dar skydeliuose tik keturi skaitmenys ridos.
Deja, pats kasdienai vis dar renkuos 20+, ir dabartinis net ir su ~530kkm rida, nes taip tiesiog gerokai pigiau ir paprasciau gaunas. Bent kazkiek priziurint, beveik negenda, labai pigiai priziurima (tepalai, filtrai, kalades ir daug kitu einamu daliu 2 ir daugiau kartu pigiau, skaiciuoju tik geru brandu medziagas), srotiniu daliu vis dar priversta uz pigiai (neseniai auksto slegio kuro siurblys pasidaves buvo del nuolatinio prasto kuro naudojimo, srotini gavau dovanu tiesiog, variklis naudotas 80eur ir t.t.), o nuveza visur taip pat greit ir patogiai, kaip keliu metu senumo. Ir kasdien i darba, ir detales parsivezt, ir slidinet i Svedija ar Norvegija nuveza be problemu ir patogiai.
Kai ismokesiu busta ar kai turesiu vaiku, gal pagalvosiu ir apie nauja is salono. Del garantijos, kad bent kelis metus maziau galvot reiktu ir laiko daugiau liktu. Nors vienas pazistamas imones direktorius vargsta su tais dyleriniais aptarnavimais ir garantijom, net ir pas Toyota.
Ai, ir kas svarbiausia, ta 20+ gali normaliai pacipuoti ir be dideles baimes labai agresyviai ir drasiai vairuoti, nes ivertus i griovi, rinkos verte - 2-3 dienu uzdarbis. Ir snieguciu ziema nebaisu pasidziaugt. Rankinis normalus, ne elektrinis.
Susitvarkyciau ir autopilota bei kondicionieriu, bet jau keli metai tam vis politines valios pritruksta, tai turbut ir nebebus jau.
Siuolaikiniai beveik visi, net ir patys maziausi, turi autopilota arba galimybe ji "irengti" grynai programiskai, kai jokiu detaliu apart rankeneles ar mygtuku nereikia, nes variklio kompas ir taip nuolat stebi stabdziu ir sankabos pedalu padetis. Tiesa, keli paskutiniai metai vel darosi beda, nes gamintojai pradejo riboti konfiguracijos (su diagnostine iranga) galimybes, kad savininkai negaletu taip paprastai pasiturbinti savo kibiru. Tai reikia flashint arba keist modulius, o neturint flashu archyvo kiekvienai imanomau modifikacijai tai jau big problem.
Programinio autopiloto galimybe atsirado pirma dyzeliams, pradzioj su elektriniais Bosch VP arba Lucas EPIC siurbliais, kurie nebeturejo tiesioginio sujungimo tarp kuro siurblio ir gazo pedalo, kaip pas Bosch VE ar Lucas/Rotodiesel mechaninius siurblius. t.y. jau drive by wire principu veikiantys, kai gazo pedalas paliko tik dar vienas 5V daviklis. Ir tas buvo turbut nuo kokiu 90tuju. Tik kad ta turejo tik aukstesnes, verslo arba limuzino klases tackes. Man seniausia su veikianciu autopilotu teko vairuot Citroen XM 2.5TD 1995tu metu. Bet zinau, kad buvo ir senesniu variantu, tik neteko veikianciu pabandyt. Paskui buvo jau visiems PD ir CR dyzeliams itin paprasta. Tik ne visi turejo dvigubus arba du stabdziu pedalo jungiklius, ne visi turejo sankabos daviklius, kas padaroma, ir dar ne visi ECU turejo tokia konfiguracijos galimybe, bet Bosch ir Siemens dauguma atveju persiraso softas i tinkama versija ir tiek. Tai cia nuo 1997-8tu, kai pasirode pirmi lengvi automobiliai su Common rail kuro sistemom, Fiat ir Peugeot markiu.
Benzam atsirado truputi veliau, kai mechanines trosines droselines sklendes pakeite elektrines, mazdaug nuo 2000-1mu metu. Benzu kompai daznai buna ne tik Bosch ar Siemens, bet ir Valeo, Magnetti Marelli, Visteon, Johnson Controls, Sagem. Tai tada jau daugiau bedu, jei mazesnis auto ir ecu softas nepalaiko tempomato, tada daznai net ir sudejus rankeneles ir daviklius neina sukoduot, kad veiktu. O softui perrasyt nera irangos sukurta, nes situ benzu nieks necipuoja ir netiuninguoja.
Dar seniau autopilotai buvo ir ant tu troseliniu gazu, bet tik prabangioms auto. Tik ten valdymas budavo, kad stovi atskiras kompukas, kruva davikliu, ir ta pacia gazo svirtele ant siurblio ar droselines tampo vakuuminis aktuatorius arba elektrinis varikliukas. Teko vairuoti tokia Renault Safrane 1994tu metu, esu mates ir pas senus 80tuju BMW, tik nebeveikiancius, esu bandes veikianti vakuumini pas E38 bumeri V8.
O dar seniau uz sitas pirmas automatines sistemas, buvo vadinamas rankinis gazas, kai salone panelej budavo svirtele tam paciam gazo trosui patempti rankiniu budu. Tokiu atveju magistraliniu lygiu keliu gali vaziuoti vienodu greiciu, jei lygus arba stabilus reljefas. Keiciantis reljefui, greiteji arba leteji, reikia pasireguliuoti, bet gali buti irgi visai patogu. Is to, ka turejom musu krastuose, tai tokia sistema buvo GAZ21 nuo 1956tu metu.
Nu tai vidutinis atlyginimas pusantro tūkstančio nesiekia, o naujos mašinos kaina dešimtimis tūkstančių skaičiuojama. Tik turtuoliai gali sau leisti naujas mašinas.
Jeigu čia apeliuoji į Portugalijos temperatūrą, tai pasižiūrėk kokia ji ten būna. Visa Portugalija yra arti vandenyno, kuris yra šaltas, vasarą rekordinė temperatūra retai virš 30 pakyla, o Porto išvis retai virš 25.
Tokia ir apeliacija, lizingas manau svarbiau, labai mėgstam apskritai prabangius automobilius. Bet Lietuvoje toli gražu 1/4 parduodamų būstų nėra su A/C https://www.theportugalnews.com/news/2022-07-16/only-1-in-4-houses-with-air-conditioning/68682
Menedžeris mano Portugalijoj gyvena, tai sakė šią žiemą už elektrą gal net ir mažiau mokėjo :) ten nemažai jie iš saulės pasigamina, gal net priedo ir tas pats kuras vamzdžiais iš afrikos ateina, nepamenu kaip tiksliai dėl jo
Kiek matau pilna 5-10 metų senumo Audi/BMW/MB/Lexus, kurių kaina tikrai ne 5k.
O vietoj visiškai sudrožtų ex-prabangių laivų po 5k irgi būtų galima įsigyti gerokai jaunesnę ir gersnės būklės paprastesnę mašiną.
Aišku gražu kai entuziastai važinėja su gerai prižiūrėtom daug gyvenimo mačiusiom mašinom. Bet didelė autoparko dalis toli gražu nėra gerai prižiūrėta...
Pas mus algos dar vos prieš 5 metus buvo tik dalis ką dabar žmonės gauna, o pas juos ten tas lygis vienodas n metų, mes kylam i viršų,o jie vietoje stovi, todėl tas irgi prisideda.
Patys vokiečiai lizinguose sėdi, čia tie atlyginimai ne prie ko. Kas iš tų didelių atlyginimų, jei mokesčiai pusę suėda ir lieka lietuviškas. Pats gyvenau Vokietijoj, nesutiksi žmogaus, kuris nėra pasiskandinęs lizinguose. Nuo auto iki būsto iki teliko. Viską perka naują, bet lizingu.
Idomu kaip skirtingai gali buti vokietijoj, gyvenu pati ten ir šiaip vokiečiai neima ant lizingu jokiu budu, tik visokie turkai, arabai taip daro. Vienintele išimtis paskola namui bet siaip tai jie jokiu budu prisidaro skolu. O kai gryztu i LT matau jaunima su BMV ir Audi kur paprastas zmogus lizingu neimant tik pasvajuoti galetu. Mano sveciai iš vokietijos patis nustebo su kokiom mašinom lietuviai gali sau leistis vazuoti. Aisku ta statiskika itraukia visos masinos lietuvoj, kiek viena golfiuka kiekvienam kaime, del tuo tokie skaiciai, bet jaunimo gyvenimo stilius lietuvoj tai oho
Lietuvoj mokesciai mazesni nei vokietijoj.
Jei paimsi bet koki mokesciu skaiciuotuva pamatysi kad vokietijoj sumokant tarkim 3k ant popieriaus atlyginima - alga darbuotojui bus praktiskai tokia pat kaip lietuvoj.
Bet vokieciai kaip ir mes seniau dar slepia darbuotojo mokescius kurie yra 20%. Tai vietoj 3000 istiesu yra mokama 3600.
Jei idetum visa mokama atlyginima vokietijoj i lietuviska (kaip minejau 3000) - pamatytum kad lietuvoj darbdavys mokedamas tuos pacius 3600 darbuotojui sumoketu 2.2k eur i rankas. O vokietijoj ~1900
Svedijoj pvz skaiciai praktiskai identiski.
Darbdaviui mokant 3600 - tu gausi tik apie 1900. Tuo tarpu lietuvoje 2200.
Lietuvoj vis dar turim pigius garažiukus. Nors kuo toliau tuo labiau darosi pigiau naujas pigus automobilis kurio nereikia remontuoti. Nei senas buvęs prabangus auto kurio remontas kuo toliau tuo labiau brangsta.
Keliaujant esu pastėjęs, kad pvz Prancūzijoj, Ispanijoj daug naujų pigių mašinų. Pvz. pilna Dacia, pigių mažų Peugeot. Kai tuo tarpu pas mus daug senų "prabangių" BMW, Audi ir pan. Skirtingos vertybės.
Išėmus ekologijos filtrus nei pusės tiek metų neprireiks. O šiaip čia truputį briedas ir maišosi co2 tarša su realiai žmogui kenksmingų medžiagų emisija ką sėkmingai daro didelė dalis lietuviškų dyzeliukų be ekologijos variklio periferijos
Tuos tai kastruoti reikėtų. Galėtų policija Vilniuje tokia akcija padaryt, kiek žinau turi įrangos kuri padeda aptikti ar išimti filtrai ar ne.
Dar viena bėda su technikine, perekūpai turi skyles kur prastumia belekokį laužą kaip tvarkingą. Gal reikėtų visiems TA meistrams action kameras prisukt ant kaktos, kad viską ką reikia tikrinti dokumentuotų ir prikabintų prie tech apžiūros sistemoje. Esant reikalui atsukti įrašą ir tarkuoti atitinkamai.
Ne tarsia aplinka o nekelia vokietijos BVP. Todel ekologija turi buti ekonomiska. Per 20 metu vieno automobilio eksplotacija tikrai maziau ters nei per tuos metus pakeistum 4-5 naujus auto.
Iš "vidutinės" algos, tik taupant, naują auto nusipirktum 2-3 metus nė cento neišleidęs. dėl to perki varžtų kibirą ant ratų už \~3k ir važinėji sau vargo nematydamas.
Pirmiausia, Lietuvoje labai daug kas perka aukštesnės klasės automobilį nei reikia. Automatiškai tai reiškia senesnį. Miestuose žmonės taip pat masiškai turi po 1-2, o kartais ir dar daugiau automobilių, tuo tarpu tiek Prancūzija, tiek Švedija, kurios yra sąrašo viršuje, daug dėmesio skiria viešam transportui, net tarp miestų yra išvystyta infrastruktūra, o tokiam kaip Paryžius, jei dirbi centre, tas automobilis vargiai naudingas. Gal todėl Prancūzija yra Nr. 1 pagal dyzelių skaičių, nes automobilis yra skirtas tolimoms kelionėms, provincijai ir pan.
Kitas dalykas matosi net ir čia komentaruose - nuvertėjimas. Ne visi skaičiuoja, kad parduos „į pliusą“, o Lietuvoje labai dažnai girdžiu, kad naujas yra nesąmonė, nes vertė išvažiavus iš salono krenta. Dėvėtų triusikų kaina irgi krenta, bet kažkodėl perkam naujus.
Man automobilis yra būtinybė (gyvenu provincijoj), todėl negaila pirkt naują ar apynaujį ir perku tai, ko man reikia, o ne tai, kas „lengvai taisomas“ (nors taisomas kas mėnesį), „lengva rast dalių“ (nes aš jų neiškau, o servisai randa kai nori kad ir pas gamintoją). Gal kartais dėl to ir permoku, bet nesuku galvos ir turiu ką reikia. Šeimoje yra vienas didelis ir erdvus automobilis visos šeimos poreikiams ir mažas ekonomiškas jau pogarantinis automobilis kai nereikia visai šeimai kartu keliaut kažkur. Tuo tarpu pažįstu ne vieną šeimą, kuri naudoja du miesto visureigius, kuriems yra 10+ metų. Kam? Nes į mažą nesės. Tuo tarpu už miesto su savo mašina buvo išvažiavę gal 4 kartus per metus, nes darbas - namai ir nėra kada.
> Miestuose žmonės taip pat masiškai turi po 1-2, o kartais ir dar daugiau automobilių, tuo tarpu tiek Prancūzija, tiek Švedija, kurios yra sąrašo viršuje, daug dėmesio skiria viešam transportui
Tiek Prancūzijoj tiek Švedijoj yra daugiau mašinų per capita nei Lietuvoj. Pranzūcijoj net, sakyčiau, ženkliai.
Taip, bet reikia nepamiršt, kad jei tu gyveni Švedijos kaime tai vargiai tu be mašinos išsiversi. Prancūzija irgi, kiekvienam kaimelyje / miestelyje ten tų mašinų sočiai. Pas mus kaimai tikrai labai prastoj padėtyje ir arba neturi mašinos (totalūs degradai), arba vairuoja seną sharan'ą, transporterį. Kaime gyvendamas nusipirkau apynaujį automobilį tai kai į debilą žiūrėjo.
Turiu 17m. auto. Kol kas viskas labai gerai veikia. Noriu naujo, bet kažkaip 3-4x daugiau už transportą mokėti kažkaip nesinori... dar nei kart nepavedė mano Civiks nei tolimoje kelionėje, nei techninkinėje.
Kolegos jau matau ir naujas Teslas kai kurie perka. Aš galvoju geriau gal atostogoms/laisvalaikiui turėti pinigų nei dantis ant mašinos pakabinus.
Koki burbūlą sudaro aplinka...
Vilniuje gyvenu, kiek važiuojame į kokią parduotuvę ar pas senelius visur toks jausmas tik 0-7m. senumo maśinos pagrinde... net rašiau postą čia, maždaug iš kur pinigai mašinom kaip vid. alga iki 1.5k
Planuoju pirkti naują Dacia Sandero Stepway. Kaina apie 15 tūkstančių eurų. Labai daug turiu pažįstamų, kolegų, draugų, kuriems automobilis yra tik BMW, Audi ir Mersas. Visokie Opeliai, Renault, Peugeot, Citroenai ar tos pačios Dacia yra "triperiai", jei maža tai dar ir spuogas. Žodžiu visiškai nepripažįstamos ir net nesvarstomos auto markės. Taigi, dauguma jų vairuoja 8-14 metų senumo "gerus auto". Lygiai taip pat vis girdžiu kaip sugenda koks variklis, pavarų dėžė ir t.t. tad paskui visą savaitę keikiasi dėl naujų išlaidų. Kalbant apie mano pasirinkimą, tai tiesiog turiu "neblogos" markės 12 metu senumo auto. Realiai kas 2-3 mėnesius atsiranda kažkoks gedimas, kad ir smulkus, tad auto reikia vežti tvarkyti. Į servisą irgi dažniausiai neužsirašysi kitai dienai, kartais tenka ir savaitę palaukti. Dar remontas ir žiūrėk savaitę ar pusantros esi be auto. Mano atveju tai prilygsta tragedijai, nes darbas +20 km nuo namų, viešuoju reikia važiuoti su 2 persėdimais virš valandos. O tai vėlgi yra laikas ir pinigai. Man pagrindinis resursas yra laikas, kurį aš mieliau praleisiu su šeima ar savo hobiui, nei lakstydamas į servisus ar viešajame transporte. Vertinu savo finansus realistiškai, tad nė nesvarstau naujo auto už 25-30 tūkstančių. Iš kitos pusės suprantu, kad nusipirkus naują auto išlaidų bus ženkliai mažiau, nei dalyvaujant loterijoje perkant auto iš perpardavėjo ar žmogelio, kurio mašina "ledinė". Kalbant apie naujos mašinos aptarnavimus, tai jei pati markė nėra super prabangi (Audi, BMW ir t.t.), tai ir aptarnavimas nebus labai brangus. Gal kituose miestuose kitaip, bet Vilniuje visi garažiukai belekaip suprangę yra dabar. Kolega nesenai keitė Škodos tepalus pas oficialų atstovą, nors garantijos jau nebėra, bet jam tiesiog pigiau ir greičiau gavosi, nei garažiuke kuriam anksčiau taisydavo savo kledariuką. Daug žmonių vertina viską tik per finansinę prizmę ir visiškai nevertina savo laiko. O man laikas labai svarbu. Pirksiu lizingu, nes nieko tame blogo nematau. Suma bus apie 200-250 per mėnesį, tad tikrai man tai pakeliama suma. Papildomi mokesčiai ir tiek. Man 27, gyvenu Vilniu, alga 1.8 į rankas. Cheers
Parasyk review kai nusipirksi. O tai dabar turiu das auto ir opel. Kur tas das auto puva labiau uz opeli. Labai imponuoja Sandero naujas. Dar jeigu su dujom gamyklinem tai dyzelis is vis pavesyje.
Žemiau LT visoje ES yra tik Bulgarija. Bet čia keli galbūt kultūriniai niuansai. Pasaulio bankas skelbia įdomią statistiką - mašinų tenkančių 1000 gyventojų, skaičių.
https://databank.worldbank.org/metadataglossary/world-development-indicators/series/IS.VEH.PCAR.P3
Pagal ją mes aiškiai lenkiame nemažą skaičių šalių, kas reiškia, kad statistinė bazė šiuo atveju mus labai tempia žemyn pastarajame reitinge. Ar tai žigulys senelio garaže, ar studento civiakas per visą šalį paėmus turi nemažą įtaką. Iš kitos pusės, bene daugiau Porche per capital turi lietuviai. Tai kaip čia dabar suprasti?
Kažkodėl lietuviui mašina yra svarbiau nei pvz vokiečiui. Nors visi sutiksime, kad statistinis vokietis turi daugiau galimybių auto įpirkti.
Klausimas - kodėl? Prestižas? Nepriklausomybė? Mažesni mokesčiai? Alternatyvų nebuvimas? Aš asmeniškai manau, kad čia išpindėjimo (pripažinsiu, esu toks pats išpindėjęs) požymis. Tiesiog prie gero priprantama. Priprantama iki priklausomybės. Nėra gerai. Jaunimas, padedam statistiką pataisyti :)
Ar žmogų su mašina reiktų vadinti marozu? Ar marozas tai daugiau gyvenimo būdas nesusijęs su vairavimu? Nežinau, ar pakankamas paaiškinimas. Labai abejoju.
Apsidairyk gatvėse, pažiūrėk kokios senos mašinos yra. Kalnai bemvų, mersų ir Audi ir dar neretai S klasės, 8 serijos, X serijos ar A8. Nesakau, kad normalūs žmonės tokių neperka, bet nepatikėsiu kad mažiau nei pusė tokių senų auto vairuotojų nėra buduliai.
Ir šiaip, bendrai dažnas pirkėjo mentalas, tai yra nusipirkti senesnį, didesnį, prabangesnį auto, dėl clout, respekto ir pan., negu racionalesnį naujesnį auto, kuris praktiškesnis ir ekonomiškesnis gautūsi.
Tipiškai tokie vyrukai kurie mėgsta 15-20+ metų mašinas, yra maroziško charakterio. Esu tokiu sutikęs mokykloje ir perkant automobilį, tokiems žmonėms mašina yra jų visas gyvenimas, jiems ypač svarbus faktas, kad jie paties galėtu remontuoti savo auto, o su naujesnėmis mašinomis to jau tiesiog nebegalima
Yra ne tik marozai, bet ir entuziastai automobilių, kadangi pats toks esu tai tikrai savęs neįsivaizduočiau vairuojant peugeot, citroen, kia ar, bet kokią skarbonkę nesvarbu kokios ekonomiškos ar patvarios jos būtų. Asmeniškai pačiam maloniau su senesne, bet prabangesne auto. Aišku ne visiems tai pritaikoma, nes ne visiems patinka automobiliai ar pats vairavimas etc. Bet tie kas supranta, gali pritart
Po to kas vyko paskutinius 3 metus su garažiukais... VMI gerai šiknas ištarkavo tam sektoriuj, statybos dabar liko šešėlio šventovė.
Edit: turiu omeny remontą, perekupai vis dar gyvi
Neapsimeskim kad nežinom kokia padėtis senų automobilių remonto pasaulėlyje. Kiek esu pirkęs naudotas dalis ar remontavęs garažiukuose, nesu matęs čekio savo akyse.
Yra ir to, bet tikrai ne tiktai tai, afaik, dauguma servisų perka detales iš tiekėjų su sutartim, tai čia net nežinau kaip galima būtų apeit, ir automobilių remontas ne tik garažiukuose vyksta.
Aš savo auto kur tik nebandžiau tvarkyt, bet visi kažkokie atsilupe.. mandrus servisai lupa neadekvačiai ir nesiskaito.. garažiukai irgi bbz ka ten daro.. bet va radau viena kur man žmonių kalba paaiškino ka reikia padaryt, kada reiks vėl atvažiuoti kad nebūtų pervėlu.. nu ir pirmus metus aš iš jų čekio negaudavau... Bet po kažkiek laiko susitvarkė dabar ir kortele galiu atsiskaityt.. gerai dirba ir užsidirba, bet ir kitiem patiko tai dabar eiles jei reikia kažką pažiūrėt.. kad ir smulkmena..
Jei dirbi už vairo ir droži automobilius, kodėl ne? Ypač jei reikia žmones vežioti prabangiai. Bet bendru atveju keisti automobilį kas 5 metus yra prabangi pramoga.
Lentelės top: Liuksemburgas,kuriame minimali alga kaip pas mus aukščiau vidutinės. Nepirktų niekas tų senų laužų, jei pajamos leistų. 5% šalies gyventojų gali leisti naujas lizingines,o visi kiti nebent 10-15 metų senumo mašinas. Po truputį tai keičiasi,bet dar reikės nemažai laiko,kad pradėtų dauguma naujas pirkti.
Greičiau iš "patogumo", mažiau rūpintis, moki lizinga, kaskuoji, aptarnavimą turi ir nesuki galvos. Pačiam nesinori net pažiūret į tokias, važineju su tokia auto, kuri kainuoja beveik mano 1 atlyginimą, best choice
Palauk, o vertė kieno atžvilgiu? Tavo, ar įsivaizduojamo potencialaus pirkėjo? Beje, dabar išvažiuoji iš salono ir dažnu atveju gali parduoti už brangiau nei kad prašo salone, nes tą automobilį tu jau turi, ir pirkėjui nereikia laukti 6-12-24 mėnesių. Kaip kas vertę mato ir supranta :)
Pagal ta pacia logika realiai visi, bet kokia nauja preke perkantys zmones, yra lopai.
Lietuvoje pilna zmoniu kurie 2018-tais/2019-tais isigijo naujus automobilius is salono, atvazinejo siuos kelis metus be jokiu galvos ar pinigines skausmu del gedimu, su pagal save sukomplektuotu automobiliu ir dabar parsiduoda/parsidave Autogide, likus 1-3m garantinio, tokia pat kaina, uz kuria pirko. Nu ir lopai.
Automobilis nekokia investicija nuvertėja labai greitai. Negi Automobilyje gyvensi? Verčiau nusipirkti NT ir jis išlaikys savo vertę. O naujas automobilis padarys tą patį ką ir senas. Gal net pigiau eksplotuoti seną kai pats negali naujam automobiliui net tepalų pasikeist
Automobilis nera investicija visu pirma, tai tiesiog prabangos preke. Kas gali, leidzia nauja, kas negali, vazineja su senais. Verciau rinktis NT cia keistas palyginimas, funkcijos tai skirtingos.
Nu kaip skirtingi. Pvz turi žiūrėti, kad nt turėtų krosnį. Tada, sėdi ant krosnies ir sakai: "lydekai paliepus, man panorėjus, krosnie važiuok!". Kur tau čia skirtingi dalykai? :D
Jeigu rimtai tai taip visiškai sutinku, automobilis nėra investicija, tai gali būti darbo įrankis arba prabangos prekė. Jeigu žmogus gali sau leisti pirkti naują, prašom. Tikrai smagu su nauja važiuoti. :)
Na pradėkim nuo to, kad mechaninė transmisija praktiškesnė, kai pajamos mažos remontams. Nors automatas turi didesnį resursą, nes junginėja geriau pavaras nei bet koks žmogus, tačiau kai ateina metas remontui, ypač modernios, pradėk melstis. O ties 200k-300k km tu ją tikrai remontuosi, kaina dažnai peržengia 1k eur. Va su mechanine daug lengviau, žmonės nekeičia net skysčių joje (o reikia), bet lai sugenda, tai galima pigiai išsisukti, jei einamas modelis ir gražiai pakalbėsi, tai 400 eur tilpti gali, jei dar yra galimybė iš plaukiojančios į paprastą sankabą tai išvis pigu. Dar pridėkom, kad automatui tempimas nėra sveika ir kad automobilių amžius vidutinis yra 15 metų (taigi, primeskim, kad rida bent 200k km) ir turime atsakymą.
Pats atsakei į savo klausimą, priežiūra lengvesnė, mažesnė tikimybė, kad suges ar paprasčiau bus remontuoti. Sankabą bet kuris normalesnis servisas pakeis, pačią dėžę perrinks nebrangiai, kai automatą perrinkt kainuos ne vieną ir ne du tūkstančius eur. Visi solenoidai, el. blokai, tepalų keitimas specifinis ir kt .
Teko važiuot su mašina 2015 metų, automatas. Rida 270k, ir jaučiasi smūgiavimas ir netolygus važiavimas. Važiuojant ant 50 sugebėdavo įjungt 6 bėgį, ir laikyt apsukas 1000-1200 rpm, nuo ko per kėbulą eidavo nemaloni vibracija ir darydavosi nemalonu važiuot. Problemą kiek išspręsdavo sport arba mechaninis rėžimas, kai pats gali jungt 4 bėgį, ir laikyt 1500+. Visai kitas važiavimas būdavo.
O kur tą automatą taip išnaudot Lietuvoje? Nebent pastoviai stovi Vilniaus kamščiuose ir už miesto nevažiuoji, o toliau autostradoj įmetei bėgį ir pamiršai. Naujų mašinų sankabos tokios lengvos, kad net ir visą dieną važinėjant kojos nepaskausta.
Dar netaisiau tik filtrus pasikeičiau, bet jau galiniai amortizatoriai baiginejas, stabdžių kaladėlės, žvakės irgi. Dar net metu neatvazinejau. Bet pravažiavus tik 140k
Kolkas ne buvo gerai prižiūrėta masina reguliarus servisas ir tt. O su ej problemos su galvos tarpine bet dažniausiai su turbo modeliais, maniske be. Šiaip gera masina AWD nedidelė manevringa gan patvari tik kuro biski daug ryja
Ir kas iš to, vis vien jie turi mokėti apie 10 tūkstančių EUR už naują auto. Be to, atlyginimai ten prasti ir Dacia vis vien detales iš Renault supirkinėja.
Vargu. Provincijoje dažnai keliai nevalyti, žvyrkeliai ir t.t. tai daug kam būtų tiesiog gaila drožt šūdinais keliais naują mašiną. Plius - naujos mašinos žemesnės už senas, kas žiemą, ar važiuojant kokiu tragišku keliu irgi padeda.
Tai viskas čia suprantama. Pats turiu 20+ metų senumo automobilį, kuris tech. apžiūrą praeina sava eiga, nes nusipirkus buvo sukišta pusė kainos į atremontavimą iki tvarkingo stovio, tai kam man mest pinigus ir jį keist nauju, kai savo funkciją jis kuo puikiausiai atlieka? Kad blutufas būtų? Man žymiai svarbiau dabar taupyt nuosavam būstui, kas visas questas.
Be to senoj mašinoj gali pats pakeisti tepalą ir nereikia į servisą vežti jog ten žmogelis mašinos kompiuteriui pasakytų "taip, tepalas tikrai pakesitas".
Gali pats tą tepalą pasikeisti ir daugumoje mašinų galima resetting service interval priminimą. Source: 2022 metų automobilio instrukcijoje parašyta, kad rekomenduojama viską daryti servise, bet daug ką galima padaryti pačiam. Parašyta kiek ir kokio tepalo pilti.
Tas ir yra, jog kuo naujesnė, tuo daugiau apsaugų prikišę gamintojai, jog ne tik tu pats negalėtum atlikti elementaraus aptarnavimo, bet ir servisas bet kuris to nesugebėtų, tik autorizuoti, pas kuriuos kainos 2-3x nei realiai kainuoja.
Vien programinės įrangos licenzijos kiek kaonuoja...
O kur tada padedi pačio išpiltą seną tepalą? Nemokamai nebepriima atlieku supirktuvėse
Stambiagabaričių atliekų aikštelėse priima po kažkiek per metus nemokamai.
Atrodo iki 8-10l
Dazniausiai ir pats gali pasakyt kompiuteriui.
Ziurint kam dar naudojama masina. Pats pries pusantru 20 metu senumo pakeiciau i tuo metu septyneriu metu senumo. Tada tolimos keliones patapo gerokai malonesnes. Daznai kazkur toli su drauge pavaziuojam. Pamegom road tripus, ne problema ir masinoje likti permiegoti. Nezinau, kaip butu reikeje su senaja masina tiek vazineti, nuvargintu :)
Gal ta sena buvo tiesiog netinkamos klases tolimoms kelionems? Daug kilometru esu nuvaziaves su nuo 1988 iki 2004tu metu gamybos savo turetais ivairiais automobiliais. Negaliu pasakyti, kad naujesni kazkuo labai patogesni tolimam keliui, apart kai kuriu komforto sistemu, uz senesnius. Kaip aitopilotas, kuris patogus tik magistraliniuose keliuose, o kalnuose visai jokios naudos, arba veikiantis kondicionierius, kas aktualu tik vasara. Kas budavo senesniuose, tai tikrai minkstos ir patogios sedynes net ir zemesnes klases modeliuose. Kalbu apie prancuziskus, nes ju daugiausiai turejau. O jei nusipirkot Arteona vietoj Golfo, A6 vietoj A3 arba 508 vietoj 206, tai negalima lyginti tarpusavyje.
Kur kaimiečiai senuose kibiruose autopilotus randa?
Apie ka tu cia? Kurie cia kaimieciai ir kokiuose dar kibiruose? As kalbejau apie tai, kad naujesniuose automobiliuose buna autopilotas, o ne kad pas mane jis yra/buvo. Nors keliuose ir turejau veikiancius, bet ilgainiui buvo parduoti/perduoti. Kasdien dirbdamas ir taisydamas, pavairuoju visokiu kibiru, nuo 40 metu senumo klasikos iki visai nauju, kuriems dar skydeliuose tik keturi skaitmenys ridos. Deja, pats kasdienai vis dar renkuos 20+, ir dabartinis net ir su ~530kkm rida, nes taip tiesiog gerokai pigiau ir paprasciau gaunas. Bent kazkiek priziurint, beveik negenda, labai pigiai priziurima (tepalai, filtrai, kalades ir daug kitu einamu daliu 2 ir daugiau kartu pigiau, skaiciuoju tik geru brandu medziagas), srotiniu daliu vis dar priversta uz pigiai (neseniai auksto slegio kuro siurblys pasidaves buvo del nuolatinio prasto kuro naudojimo, srotini gavau dovanu tiesiog, variklis naudotas 80eur ir t.t.), o nuveza visur taip pat greit ir patogiai, kaip keliu metu senumo. Ir kasdien i darba, ir detales parsivezt, ir slidinet i Svedija ar Norvegija nuveza be problemu ir patogiai. Kai ismokesiu busta ar kai turesiu vaiku, gal pagalvosiu ir apie nauja is salono. Del garantijos, kad bent kelis metus maziau galvot reiktu ir laiko daugiau liktu. Nors vienas pazistamas imones direktorius vargsta su tais dyleriniais aptarnavimais ir garantijom, net ir pas Toyota. Ai, ir kas svarbiausia, ta 20+ gali normaliai pacipuoti ir be dideles baimes labai agresyviai ir drasiai vairuoti, nes ivertus i griovi, rinkos verte - 2-3 dienu uzdarbis. Ir snieguciu ziema nebaisu pasidziaugt. Rankinis normalus, ne elektrinis. Susitvarkyciau ir autopilota bei kondicionieriu, bet jau keli metai tam vis politines valios pritruksta, tai turbut ir nebebus jau. Siuolaikiniai beveik visi, net ir patys maziausi, turi autopilota arba galimybe ji "irengti" grynai programiskai, kai jokiu detaliu apart rankeneles ar mygtuku nereikia, nes variklio kompas ir taip nuolat stebi stabdziu ir sankabos pedalu padetis. Tiesa, keli paskutiniai metai vel darosi beda, nes gamintojai pradejo riboti konfiguracijos (su diagnostine iranga) galimybes, kad savininkai negaletu taip paprastai pasiturbinti savo kibiru. Tai reikia flashint arba keist modulius, o neturint flashu archyvo kiekvienai imanomau modifikacijai tai jau big problem. Programinio autopiloto galimybe atsirado pirma dyzeliams, pradzioj su elektriniais Bosch VP arba Lucas EPIC siurbliais, kurie nebeturejo tiesioginio sujungimo tarp kuro siurblio ir gazo pedalo, kaip pas Bosch VE ar Lucas/Rotodiesel mechaninius siurblius. t.y. jau drive by wire principu veikiantys, kai gazo pedalas paliko tik dar vienas 5V daviklis. Ir tas buvo turbut nuo kokiu 90tuju. Tik kad ta turejo tik aukstesnes, verslo arba limuzino klases tackes. Man seniausia su veikianciu autopilotu teko vairuot Citroen XM 2.5TD 1995tu metu. Bet zinau, kad buvo ir senesniu variantu, tik neteko veikianciu pabandyt. Paskui buvo jau visiems PD ir CR dyzeliams itin paprasta. Tik ne visi turejo dvigubus arba du stabdziu pedalo jungiklius, ne visi turejo sankabos daviklius, kas padaroma, ir dar ne visi ECU turejo tokia konfiguracijos galimybe, bet Bosch ir Siemens dauguma atveju persiraso softas i tinkama versija ir tiek. Tai cia nuo 1997-8tu, kai pasirode pirmi lengvi automobiliai su Common rail kuro sistemom, Fiat ir Peugeot markiu. Benzam atsirado truputi veliau, kai mechanines trosines droselines sklendes pakeite elektrines, mazdaug nuo 2000-1mu metu. Benzu kompai daznai buna ne tik Bosch ar Siemens, bet ir Valeo, Magnetti Marelli, Visteon, Johnson Controls, Sagem. Tai tada jau daugiau bedu, jei mazesnis auto ir ecu softas nepalaiko tempomato, tada daznai net ir sudejus rankeneles ir daviklius neina sukoduot, kad veiktu. O softui perrasyt nera irangos sukurta, nes situ benzu nieks necipuoja ir netiuninguoja. Dar seniau autopilotai buvo ir ant tu troseliniu gazu, bet tik prabangioms auto. Tik ten valdymas budavo, kad stovi atskiras kompukas, kruva davikliu, ir ta pacia gazo svirtele ant siurblio ar droselines tampo vakuuminis aktuatorius arba elektrinis varikliukas. Teko vairuoti tokia Renault Safrane 1994tu metu, esu mates ir pas senus 80tuju BMW, tik nebeveikiancius, esu bandes veikianti vakuumini pas E38 bumeri V8. O dar seniau uz sitas pirmas automatines sistemas, buvo vadinamas rankinis gazas, kai salone panelej budavo svirtele tam paciam gazo trosui patempti rankiniu budu. Tokiu atveju magistraliniu lygiu keliu gali vaziuoti vienodu greiciu, jei lygus arba stabilus reljefas. Keiciantis reljefui, greiteji arba leteji, reikia pasireguliuoti, bet gali buti irgi visai patogu. Is to, ka turejom musu krastuose, tai tokia sistema buvo GAZ21 nuo 1956tu metu.
Koks dar autopilotas XMe? Aš ir sakau, kad tu kaimietis, tik kaimams *tempostatas* yra autopilotas.
Dziugu, kad skyrei laiko perskaityti mano posta, tikiuosi perskaitei ji visa. Geros dienos :)
Yra dalis tiesos. Is Audi a4 i Volvo v60.
Tuomet tikrai tik dalis :)
Nu tai vidutinis atlyginimas pusantro tūkstančio nesiekia, o naujos mašinos kaina dešimtimis tūkstančių skaičiuojama. Tik turtuoliai gali sau leisti naujas mašinas.
Portugalijoj tokie pat atlyginimai bet perka 3 kart daugiau naujų auto
lizingas. Galimai ir mažesnės išlaidos tam pačiam šildymui, dėl ko lieka pinigų daugiau.
Protugalijoj elektros sąnaudos vasarą yra panašaus opumo kaip pas mus žiemą šildymas.
Jeigu čia apeliuoji į Portugalijos temperatūrą, tai pasižiūrėk kokia ji ten būna. Visa Portugalija yra arti vandenyno, kuris yra šaltas, vasarą rekordinė temperatūra retai virš 30 pakyla, o Porto išvis retai virš 25.
Tokia ir apeliacija, lizingas manau svarbiau, labai mėgstam apskritai prabangius automobilius. Bet Lietuvoje toli gražu 1/4 parduodamų būstų nėra su A/C https://www.theportugalnews.com/news/2022-07-16/only-1-in-4-houses-with-air-conditioning/68682
O ziema lauke 15, kambary 14
Kalbėta buvo apie skirtumus šaldymui vasarą, ne žiemos problemas dėl kiaurų namų.
Šaldymui nereikia vasarą, ir taip nešilta
dėl to ir sakiau "galimai"
Visks tvarkoj, vis tiek esmė lizingas manau.
Menedžeris mano Portugalijoj gyvena, tai sakė šią žiemą už elektrą gal net ir mažiau mokėjo :) ten nemažai jie iš saulės pasigamina, gal net priedo ir tas pats kuras vamzdžiais iš afrikos ateina, nepamenu kaip tiksliai dėl jo
Labiau vietoj padrožto Audi ar BNB perka pigesnį, bet naują paprastesnį automobiliuką.
Kur čia nauji automobiliai po 5k? :)
Kiek matau pilna 5-10 metų senumo Audi/BMW/MB/Lexus, kurių kaina tikrai ne 5k. O vietoj visiškai sudrožtų ex-prabangių laivų po 5k irgi būtų galima įsigyti gerokai jaunesnę ir gersnės būklės paprastesnę mašiną. Aišku gražu kai entuziastai važinėja su gerai prižiūrėtom daug gyvenimo mačiusiom mašinom. Bet didelė autoparko dalis toli gražu nėra gerai prižiūrėta...
Nes pas juos priregistruot sena masina kainuoja tukstanciais. Tai masinos arba ziauriai senos arba naujos.
Pas mus algos dar vos prieš 5 metus buvo tik dalis ką dabar žmonės gauna, o pas juos ten tas lygis vienodas n metų, mes kylam i viršų,o jie vietoje stovi, todėl tas irgi prisideda.
Patys vokiečiai lizinguose sėdi, čia tie atlyginimai ne prie ko. Kas iš tų didelių atlyginimų, jei mokesčiai pusę suėda ir lieka lietuviškas. Pats gyvenau Vokietijoj, nesutiksi žmogaus, kuris nėra pasiskandinęs lizinguose. Nuo auto iki būsto iki teliko. Viską perka naują, bet lizingu.
Idomu kaip skirtingai gali buti vokietijoj, gyvenu pati ten ir šiaip vokiečiai neima ant lizingu jokiu budu, tik visokie turkai, arabai taip daro. Vienintele išimtis paskola namui bet siaip tai jie jokiu budu prisidaro skolu. O kai gryztu i LT matau jaunima su BMV ir Audi kur paprastas zmogus lizingu neimant tik pasvajuoti galetu. Mano sveciai iš vokietijos patis nustebo su kokiom mašinom lietuviai gali sau leistis vazuoti. Aisku ta statiskika itraukia visos masinos lietuvoj, kiek viena golfiuka kiekvienam kaime, del tuo tokie skaiciai, bet jaunimo gyvenimo stilius lietuvoj tai oho
Lietuvoj mokesciai mazesni nei vokietijoj. Jei paimsi bet koki mokesciu skaiciuotuva pamatysi kad vokietijoj sumokant tarkim 3k ant popieriaus atlyginima - alga darbuotojui bus praktiskai tokia pat kaip lietuvoj. Bet vokieciai kaip ir mes seniau dar slepia darbuotojo mokescius kurie yra 20%. Tai vietoj 3000 istiesu yra mokama 3600. Jei idetum visa mokama atlyginima vokietijoj i lietuviska (kaip minejau 3000) - pamatytum kad lietuvoj darbdavys mokedamas tuos pacius 3600 darbuotojui sumoketu 2.2k eur i rankas. O vokietijoj ~1900 Svedijoj pvz skaiciai praktiskai identiski. Darbdaviui mokant 3600 - tu gausi tik apie 1900. Tuo tarpu lietuvoje 2200.
Kaip suprast ne prie ko...? Taigi tuos pačius pinigus sumoki, kas kad per krūvą metų...? Dar daugiau primoki.
Lietuviai tiesiog lizingo dar nelabai atrade. Uzsienyje retas kas perka grynais is karto.
Lietuvoj vis dar turim pigius garažiukus. Nors kuo toliau tuo labiau darosi pigiau naujas pigus automobilis kurio nereikia remontuoti. Nei senas buvęs prabangus auto kurio remontas kuo toliau tuo labiau brangsta.
Kas yra turtuolis patikslink jeigu gali
Kas gali sau leisti 30k pinigų mašinai išmesti
Fuck, nemaniau, kad turėti automobilį jaunesnį nei 10 m reiškia priklausyti 19% Lietuvos aristokratų.
Visiškai nestebina, katik maniškė iš 10-20 į 20+ ribą perėjo ir sekanti irgi turbūt bus ~2012 gamybos, 10m naujesnė.
Keliaujant esu pastėjęs, kad pvz Prancūzijoj, Ispanijoj daug naujų pigių mašinų. Pvz. pilna Dacia, pigių mažų Peugeot. Kai tuo tarpu pas mus daug senų "prabangių" BMW, Audi ir pan. Skirtingos vertybės.
Ne taip pigių, kiek mažų. Ten keliai dažnai būna siauri, vietos mažai ir pan.
Lietuvos keliai nespaudžia, tikrai patogiau su senesniu, bet didesniu Passatu ar petaku, negu su tom miniatiūrinėm mašinėlėm.
Esu buvęs tuose kraštuose, tai ten net ir "kompaktiški" auto, kaip kad koks Peugeot 206 atrodo didelis ir beveik dvi juostas užima.
Puiku esam tvari visuomene, neismetam vos tik naujas modelis isejo. Galetu subsidijuiti tuos kurie saugo automobilius ir vartoja ilga laika tvariai.
Subsidijuoti? Girdėjau, kad kaip tik tokius labiau apmokestina, kadangi seni automobiliai ir taršo aplinką.
Senu automobiliu reikėtų važinėti dar kokius 10 metų, kad jis sugeneruotų tiek taršos, kiek sukuriama tik *gaminant* naują automobilį.
Išėmus ekologijos filtrus nei pusės tiek metų neprireiks. O šiaip čia truputį briedas ir maišosi co2 tarša su realiai žmogui kenksmingų medžiagų emisija ką sėkmingai daro didelė dalis lietuviškų dyzeliukų be ekologijos variklio periferijos
Tuos tai kastruoti reikėtų. Galėtų policija Vilniuje tokia akcija padaryt, kiek žinau turi įrangos kuri padeda aptikti ar išimti filtrai ar ne. Dar viena bėda su technikine, perekūpai turi skyles kur prastumia belekokį laužą kaip tvarkingą. Gal reikėtų visiems TA meistrams action kameras prisukt ant kaktos, kad viską ką reikia tikrinti dokumentuotų ir prikabintų prie tech apžiūros sistemoje. Esant reikalui atsukti įrašą ir tarkuoti atitinkamai.
"Daugiau dūmo daugiau galiuosssss!" - galingas/bibingas/chiptuningbybiūning.eltė
Ne tarsia aplinka o nekelia vokietijos BVP. Todel ekologija turi buti ekonomiska. Per 20 metu vieno automobilio eksplotacija tikrai maziau ters nei per tuos metus pakeistum 4-5 naujus auto.
Vadinasi istorinis auto su tam tikrais numeriais. Jau senai yra.
Iš "vidutinės" algos, tik taupant, naują auto nusipirktum 2-3 metus nė cento neišleidęs. dėl to perki varžtų kibirą ant ratų už \~3k ir važinėji sau vargo nematydamas.
Pirmiausia, Lietuvoje labai daug kas perka aukštesnės klasės automobilį nei reikia. Automatiškai tai reiškia senesnį. Miestuose žmonės taip pat masiškai turi po 1-2, o kartais ir dar daugiau automobilių, tuo tarpu tiek Prancūzija, tiek Švedija, kurios yra sąrašo viršuje, daug dėmesio skiria viešam transportui, net tarp miestų yra išvystyta infrastruktūra, o tokiam kaip Paryžius, jei dirbi centre, tas automobilis vargiai naudingas. Gal todėl Prancūzija yra Nr. 1 pagal dyzelių skaičių, nes automobilis yra skirtas tolimoms kelionėms, provincijai ir pan. Kitas dalykas matosi net ir čia komentaruose - nuvertėjimas. Ne visi skaičiuoja, kad parduos „į pliusą“, o Lietuvoje labai dažnai girdžiu, kad naujas yra nesąmonė, nes vertė išvažiavus iš salono krenta. Dėvėtų triusikų kaina irgi krenta, bet kažkodėl perkam naujus. Man automobilis yra būtinybė (gyvenu provincijoj), todėl negaila pirkt naują ar apynaujį ir perku tai, ko man reikia, o ne tai, kas „lengvai taisomas“ (nors taisomas kas mėnesį), „lengva rast dalių“ (nes aš jų neiškau, o servisai randa kai nori kad ir pas gamintoją). Gal kartais dėl to ir permoku, bet nesuku galvos ir turiu ką reikia. Šeimoje yra vienas didelis ir erdvus automobilis visos šeimos poreikiams ir mažas ekonomiškas jau pogarantinis automobilis kai nereikia visai šeimai kartu keliaut kažkur. Tuo tarpu pažįstu ne vieną šeimą, kuri naudoja du miesto visureigius, kuriems yra 10+ metų. Kam? Nes į mažą nesės. Tuo tarpu už miesto su savo mašina buvo išvažiavę gal 4 kartus per metus, nes darbas - namai ir nėra kada.
> Miestuose žmonės taip pat masiškai turi po 1-2, o kartais ir dar daugiau automobilių, tuo tarpu tiek Prancūzija, tiek Švedija, kurios yra sąrašo viršuje, daug dėmesio skiria viešam transportui Tiek Prancūzijoj tiek Švedijoj yra daugiau mašinų per capita nei Lietuvoj. Pranzūcijoj net, sakyčiau, ženkliai.
Taip, bet reikia nepamiršt, kad jei tu gyveni Švedijos kaime tai vargiai tu be mašinos išsiversi. Prancūzija irgi, kiekvienam kaimelyje / miestelyje ten tų mašinų sočiai. Pas mus kaimai tikrai labai prastoj padėtyje ir arba neturi mašinos (totalūs degradai), arba vairuoja seną sharan'ą, transporterį. Kaime gyvendamas nusipirkau apynaujį automobilį tai kai į debilą žiūrėjo.
Turiu 17m. auto. Kol kas viskas labai gerai veikia. Noriu naujo, bet kažkaip 3-4x daugiau už transportą mokėti kažkaip nesinori... dar nei kart nepavedė mano Civiks nei tolimoje kelionėje, nei techninkinėje. Kolegos jau matau ir naujas Teslas kai kurie perka. Aš galvoju geriau gal atostogoms/laisvalaikiui turėti pinigų nei dantis ant mašinos pakabinus.
Yay i'm in the 27%
Tikėjaus daugiau, paskutiniu metu atrodo pradėjo daugiau naujų pirkti tautiečiai.
Nematau to, gatvėse kalnai 15-20 metų auto
Koki burbūlą sudaro aplinka... Vilniuje gyvenu, kiek važiuojame į kokią parduotuvę ar pas senelius visur toks jausmas tik 0-7m. senumo maśinos pagrinde... net rašiau postą čia, maždaug iš kur pinigai mašinom kaip vid. alga iki 1.5k
Gyvenant prie Valakampių atrodo, kad visi su Porsche važinėja :)
Tikiu :D
Atvaryk į Kauną, čia mažai naujų auto
Planuoju pirkti naują Dacia Sandero Stepway. Kaina apie 15 tūkstančių eurų. Labai daug turiu pažįstamų, kolegų, draugų, kuriems automobilis yra tik BMW, Audi ir Mersas. Visokie Opeliai, Renault, Peugeot, Citroenai ar tos pačios Dacia yra "triperiai", jei maža tai dar ir spuogas. Žodžiu visiškai nepripažįstamos ir net nesvarstomos auto markės. Taigi, dauguma jų vairuoja 8-14 metų senumo "gerus auto". Lygiai taip pat vis girdžiu kaip sugenda koks variklis, pavarų dėžė ir t.t. tad paskui visą savaitę keikiasi dėl naujų išlaidų. Kalbant apie mano pasirinkimą, tai tiesiog turiu "neblogos" markės 12 metu senumo auto. Realiai kas 2-3 mėnesius atsiranda kažkoks gedimas, kad ir smulkus, tad auto reikia vežti tvarkyti. Į servisą irgi dažniausiai neužsirašysi kitai dienai, kartais tenka ir savaitę palaukti. Dar remontas ir žiūrėk savaitę ar pusantros esi be auto. Mano atveju tai prilygsta tragedijai, nes darbas +20 km nuo namų, viešuoju reikia važiuoti su 2 persėdimais virš valandos. O tai vėlgi yra laikas ir pinigai. Man pagrindinis resursas yra laikas, kurį aš mieliau praleisiu su šeima ar savo hobiui, nei lakstydamas į servisus ar viešajame transporte. Vertinu savo finansus realistiškai, tad nė nesvarstau naujo auto už 25-30 tūkstančių. Iš kitos pusės suprantu, kad nusipirkus naują auto išlaidų bus ženkliai mažiau, nei dalyvaujant loterijoje perkant auto iš perpardavėjo ar žmogelio, kurio mašina "ledinė". Kalbant apie naujos mašinos aptarnavimus, tai jei pati markė nėra super prabangi (Audi, BMW ir t.t.), tai ir aptarnavimas nebus labai brangus. Gal kituose miestuose kitaip, bet Vilniuje visi garažiukai belekaip suprangę yra dabar. Kolega nesenai keitė Škodos tepalus pas oficialų atstovą, nors garantijos jau nebėra, bet jam tiesiog pigiau ir greičiau gavosi, nei garažiuke kuriam anksčiau taisydavo savo kledariuką. Daug žmonių vertina viską tik per finansinę prizmę ir visiškai nevertina savo laiko. O man laikas labai svarbu. Pirksiu lizingu, nes nieko tame blogo nematau. Suma bus apie 200-250 per mėnesį, tad tikrai man tai pakeliama suma. Papildomi mokesčiai ir tiek. Man 27, gyvenu Vilniu, alga 1.8 į rankas. Cheers
Parasyk review kai nusipirksi. O tai dabar turiu das auto ir opel. Kur tas das auto puva labiau uz opeli. Labai imponuoja Sandero naujas. Dar jeigu su dujom gamyklinem tai dyzelis is vis pavesyje.
Žemiau LT visoje ES yra tik Bulgarija. Bet čia keli galbūt kultūriniai niuansai. Pasaulio bankas skelbia įdomią statistiką - mašinų tenkančių 1000 gyventojų, skaičių. https://databank.worldbank.org/metadataglossary/world-development-indicators/series/IS.VEH.PCAR.P3 Pagal ją mes aiškiai lenkiame nemažą skaičių šalių, kas reiškia, kad statistinė bazė šiuo atveju mus labai tempia žemyn pastarajame reitinge. Ar tai žigulys senelio garaže, ar studento civiakas per visą šalį paėmus turi nemažą įtaką. Iš kitos pusės, bene daugiau Porche per capital turi lietuviai. Tai kaip čia dabar suprasti? Kažkodėl lietuviui mašina yra svarbiau nei pvz vokiečiui. Nors visi sutiksime, kad statistinis vokietis turi daugiau galimybių auto įpirkti. Klausimas - kodėl? Prestižas? Nepriklausomybė? Mažesni mokesčiai? Alternatyvų nebuvimas? Aš asmeniškai manau, kad čia išpindėjimo (pripažinsiu, esu toks pats išpindėjęs) požymis. Tiesiog prie gero priprantama. Priprantama iki priklausomybės. Nėra gerai. Jaunimas, padedam statistiką pataisyti :)
Marozų kultūra ir tiek
Ar žmogų su mašina reiktų vadinti marozu? Ar marozas tai daugiau gyvenimo būdas nesusijęs su vairavimu? Nežinau, ar pakankamas paaiškinimas. Labai abejoju.
Apsidairyk gatvėse, pažiūrėk kokios senos mašinos yra. Kalnai bemvų, mersų ir Audi ir dar neretai S klasės, 8 serijos, X serijos ar A8. Nesakau, kad normalūs žmonės tokių neperka, bet nepatikėsiu kad mažiau nei pusė tokių senų auto vairuotojų nėra buduliai. Ir šiaip, bendrai dažnas pirkėjo mentalas, tai yra nusipirkti senesnį, didesnį, prabangesnį auto, dėl clout, respekto ir pan., negu racionalesnį naujesnį auto, kuris praktiškesnis ir ekonomiškesnis gautūsi.
Tipiškai tokie vyrukai kurie mėgsta 15-20+ metų mašinas, yra maroziško charakterio. Esu tokiu sutikęs mokykloje ir perkant automobilį, tokiems žmonėms mašina yra jų visas gyvenimas, jiems ypač svarbus faktas, kad jie paties galėtu remontuoti savo auto, o su naujesnėmis mašinomis to jau tiesiog nebegalima
Yra ne tik marozai, bet ir entuziastai automobilių, kadangi pats toks esu tai tikrai savęs neįsivaizduočiau vairuojant peugeot, citroen, kia ar, bet kokią skarbonkę nesvarbu kokios ekonomiškos ar patvarios jos būtų. Asmeniškai pačiam maloniau su senesne, bet prabangesne auto. Aišku ne visiems tai pritaikoma, nes ne visiems patinka automobiliai ar pats vairavimas etc. Bet tie kas supranta, gali pritart
Nothing wrong with that. A less wasteful, more resourceful society.
You need to dispose of garbage somewhere... :)
Čia taip komunistai pasakytu.
I see that as a win, palaikom vietinį verslą - pirikupus ir autoservisus.
Palaikyti šešėlinę ekonomiką yra šūvis sau į koją.
Po to kas vyko paskutinius 3 metus su garažiukais... VMI gerai šiknas ištarkavo tam sektoriuj, statybos dabar liko šešėlio šventovė. Edit: turiu omeny remontą, perekupai vis dar gyvi
Perekupai dabar latvijoj mašina regintas paradvinėja, kad sdk nereikėtų. Pats užsiregink. Ko tik nepadarys, kad atsakomybės nenešti.
Gali užsipypint tokie, ypač kai už kokius 500 jau iš Vokietijos pats gali parsivaryt tikriausiai net geresnio stovio.
kodėl šešėlinę? Ir net, jei, tai vistiek darbo vietos ir pajamos vietinėj ekonomikoj.
Neapsimeskim kad nežinom kokia padėtis senų automobilių remonto pasaulėlyje. Kiek esu pirkęs naudotas dalis ar remontavęs garažiukuose, nesu matęs čekio savo akyse.
Yra ir to, bet tikrai ne tiktai tai, afaik, dauguma servisų perka detales iš tiekėjų su sutartim, tai čia net nežinau kaip galima būtų apeit, ir automobilių remontas ne tik garažiukuose vyksta.
Aš savo auto kur tik nebandžiau tvarkyt, bet visi kažkokie atsilupe.. mandrus servisai lupa neadekvačiai ir nesiskaito.. garažiukai irgi bbz ka ten daro.. bet va radau viena kur man žmonių kalba paaiškino ka reikia padaryt, kada reiks vėl atvažiuoti kad nebūtų pervėlu.. nu ir pirmus metus aš iš jų čekio negaudavau... Bet po kažkiek laiko susitvarkė dabar ir kortele galiu atsiskaityt.. gerai dirba ir užsidirba, bet ir kitiem patiko tai dabar eiles jei reikia kažką pažiūrėt.. kad ir smulkmena..
Nemažai servisų taip pat tau iš laužyno dalį paims jei nori, kas labai gerai remontuojant seną automobilį.
Ar mašinas reikia keisti - kas 5 metus? Na kaip telefonus. 🤡
Žinoma, kitaip esi grybas ir tave visi laiko lopu.
Jei dirbi už vairo ir droži automobilius, kodėl ne? Ypač jei reikia žmones vežioti prabangiai. Bet bendru atveju keisti automobilį kas 5 metus yra prabangi pramoga.
Lentelės top: Liuksemburgas,kuriame minimali alga kaip pas mus aukščiau vidutinės. Nepirktų niekas tų senų laužų, jei pajamos leistų. 5% šalies gyventojų gali leisti naujas lizingines,o visi kiti nebent 10-15 metų senumo mašinas. Po truputį tai keičiasi,bet dar reikės nemažai laiko,kad pradėtų dauguma naujas pirkti.
Esu abejuose spektro galuose :D
Uztat paspirtukai naujausi, automobilai neprogresyvu
Lithuania worst country in EU we already knew this.
New BMWs are expensive.
Naujas mašinas tik lopai ir perka. Pinigų išmetimas. Vos išvažiuoji iš salono jau vertė nukritus.
Kodėl iškarto lopai? Gal žmonės turi pinigų ir jiems jų negaila išleisti.
Greičiau iš "patogumo", mažiau rūpintis, moki lizinga, kaskuoji, aptarnavimą turi ir nesuki galvos. Pačiam nesinori net pažiūret į tokias, važineju su tokia auto, kuri kainuoja beveik mano 1 atlyginimą, best choice
O tu vertę perki ar automobilį?
Palauk, o vertė kieno atžvilgiu? Tavo, ar įsivaizduojamo potencialaus pirkėjo? Beje, dabar išvažiuoji iš salono ir dažnu atveju gali parduoti už brangiau nei kad prašo salone, nes tą automobilį tu jau turi, ir pirkėjui nereikia laukti 6-12-24 mėnesių. Kaip kas vertę mato ir supranta :)
Pagal ta pacia logika realiai visi, bet kokia nauja preke perkantys zmones, yra lopai. Lietuvoje pilna zmoniu kurie 2018-tais/2019-tais isigijo naujus automobilius is salono, atvazinejo siuos kelis metus be jokiu galvos ar pinigines skausmu del gedimu, su pagal save sukomplektuotu automobiliu ir dabar parsiduoda/parsidave Autogide, likus 1-3m garantinio, tokia pat kaina, uz kuria pirko. Nu ir lopai.
Kur parduoda tas ką tik iš salono išvažiavusias mašinas su ryškiai nukritusia verte?
Nemažai salonų turi naudotų automobilių parduotuves. Ten gali rasti su 5000km ir kokiais 5% pigesnį.
Jei ne tie lopai, tai tu po 10-15 metų nieko nenusipirktum, nebūtų tiesiog.
Automobilis nekokia investicija nuvertėja labai greitai. Negi Automobilyje gyvensi? Verčiau nusipirkti NT ir jis išlaikys savo vertę. O naujas automobilis padarys tą patį ką ir senas. Gal net pigiau eksplotuoti seną kai pats negali naujam automobiliui net tepalų pasikeist
Automobilis nera investicija visu pirma, tai tiesiog prabangos preke. Kas gali, leidzia nauja, kas negali, vazineja su senais. Verciau rinktis NT cia keistas palyginimas, funkcijos tai skirtingos.
Nu kaip skirtingi. Pvz turi žiūrėti, kad nt turėtų krosnį. Tada, sėdi ant krosnies ir sakai: "lydekai paliepus, man panorėjus, krosnie važiuok!". Kur tau čia skirtingi dalykai? :D Jeigu rimtai tai taip visiškai sutinku, automobilis nėra investicija, tai gali būti darbo įrankis arba prabangos prekė. Jeigu žmogus gali sau leisti pirkti naują, prašom. Tikrai smagu su nauja važiuoti. :)
Na, ne. Nauji daro daugiau, nei seni. Vairuotojo asistentai iš esmės mažina krūvį. Ilgoj kelionėj tai svarbu.
tiesiai šviesiai sakyk atima malonuma vairuoti
Anoks malonumas drožti autobanais keliolika valandų iš eilės.
Jei drožčiau autobanais tai gal ir būtų verta nusipirkti naują
[удалено]
Na pradėkim nuo to, kad mechaninė transmisija praktiškesnė, kai pajamos mažos remontams. Nors automatas turi didesnį resursą, nes junginėja geriau pavaras nei bet koks žmogus, tačiau kai ateina metas remontui, ypač modernios, pradėk melstis. O ties 200k-300k km tu ją tikrai remontuosi, kaina dažnai peržengia 1k eur. Va su mechanine daug lengviau, žmonės nekeičia net skysčių joje (o reikia), bet lai sugenda, tai galima pigiai išsisukti, jei einamas modelis ir gražiai pakalbėsi, tai 400 eur tilpti gali, jei dar yra galimybė iš plaukiojančios į paprastą sankabą tai išvis pigu. Dar pridėkom, kad automatui tempimas nėra sveika ir kad automobilių amžius vidutinis yra 15 metų (taigi, primeskim, kad rida bent 200k km) ir turime atsakymą.
Pats atsakei į savo klausimą, priežiūra lengvesnė, mažesnė tikimybė, kad suges ar paprasčiau bus remontuoti. Sankabą bet kuris normalesnis servisas pakeis, pačią dėžę perrinks nebrangiai, kai automatą perrinkt kainuos ne vieną ir ne du tūkstančius eur. Visi solenoidai, el. blokai, tepalų keitimas specifinis ir kt . Teko važiuot su mašina 2015 metų, automatas. Rida 270k, ir jaučiasi smūgiavimas ir netolygus važiavimas. Važiuojant ant 50 sugebėdavo įjungt 6 bėgį, ir laikyt apsukas 1000-1200 rpm, nuo ko per kėbulą eidavo nemaloni vibracija ir darydavosi nemalonu važiuot. Problemą kiek išspręsdavo sport arba mechaninis rėžimas, kai pats gali jungt 4 bėgį, ir laikyt 1500+. Visai kitas važiavimas būdavo. O kur tą automatą taip išnaudot Lietuvoje? Nebent pastoviai stovi Vilniaus kamščiuose ir už miesto nevažiuoji, o toliau autostradoj įmetei bėgį ir pamiršai. Naujų mašinų sankabos tokios lengvos, kad net ir visą dieną važinėjant kojos nepaskausta.
It looks like in Lithuania, car has to be BMW or Audi, no matter how old and shitty, but there is no other option.
Toyota. 🥳
Perikupu krastas, ner ko stebetis
Perekūpų kraštas
Čia tikri skaičiai? Šaltinis nurodytas apačioj neatrodo pats patikimiausias...
Eurostat nepkankamai patikimas?.. 🧐
Kitas šaltinis kitoj pusėj yra: Baltrusams. Lt
Grafiko autoriaus (mano), asmeninės svetainės adresas https://baltrusaitis.lt :)
Sorry, my bad
Kai negali žemės gelbėti su elektromobiliu lieka tik geriau įsisavinti jau pagamintus auto
Žemę gelbėti su dviračiu ir salota geriau, o ne su elektromobiliu...
Pagal kai kuriu statistikų kaip šitas, Lietuva yra panaši kaip Rumunija -- abu šalys turi mažu atlyginimų ir aukšta emigracija. Sad.
Tai kad brangu viskas visą vasarą dirbau kad galėčiau visiškai bazinė 03 impreza GX nusipirkt. Pirmą masina btw
Kiek remontas kainavo?
Dar netaisiau tik filtrus pasikeičiau, bet jau galiniai amortizatoriai baiginejas, stabdžių kaladėlės, žvakės irgi. Dar net metu neatvazinejau. Bet pravažiavus tik 140k
Girdėjau, kad EJ serijos varikliai genda neretai. Nieko blogai dar nesidaro?
Kolkas ne buvo gerai prižiūrėta masina reguliarus servisas ir tt. O su ej problemos su galvos tarpine bet dažniausiai su turbo modeliais, maniske be. Šiaip gera masina AWD nedidelė manevringa gan patvari tik kuro biski daug ryja
Nu ble, žemiau už Rumuniją
Rumunija turi Dacia gamyklą, tai gali būti dėl to aukštesnis reitingas.
Ir kas iš to, vis vien jie turi mokėti apie 10 tūkstančių EUR už naują auto. Be to, atlyginimai ten prasti ir Dacia vis vien detales iš Renault supirkinėja.
2014 metu, tai tarp 11 proc. Lietuvos turtuoliu. Smagu.
Lietuvos provincijose žmonės bent tá “vidurki” gautu, skaičiai tikri būtu kitokie.
Vargu. Provincijoje dažnai keliai nevalyti, žvyrkeliai ir t.t. tai daug kam būtų tiesiog gaila drožt šūdinais keliais naują mašiną. Plius - naujos mašinos žemesnės už senas, kas žiemą, ar važiuojant kokiu tragišku keliu irgi padeda.
Manau daug didesne problema lenkams su 20+ metu procentu :)
Based, new cars are absolutely atrocious
The 27% represent.