T O P
  • By -

AutoModerator

Please report any rule violation. ([Rules](https://www.reddit.com/r/Turkey/about/rules/) and their [details](https://www.reddit.com/r/Turkey/wiki/rules)) * Türkiye iki büyük depremle yıkıldı. Ölenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Enkaz altındaki vatandaşlarımızın kurtarılması en büyük temennimiz. * Turkey had two huge earthquakes. We offer our sincere condolences to our citizens who died, wishing speedy recovery to the injured. It is our greatest wish to save our citizens under the rubble. * [Yardım göndermek için >](https://www.reddit.com/r/Turkey/comments/10w7nbx/yardim_%C3%A7a%C4%9Frisi_g%C3%BCneydo%C4%9Fu_anadolu_depremi_ba%C4%9F%C4%B1%C5%9F/) * [How to help >](https://www.reddit.com/r/Turkey/comments/10w7nbc/how_to_help_turkey_earthquake_fundraisers/) *I am a bot, and this action was performed automatically. Please [contact the moderators of this subreddit](/message/compose/?to=/r/Turkey) if you have any questions or concerns.*


[deleted]

[удалено]


Ponceaus

Ahhahaha


Beneficial_Owl_1385

Arada dans da ediyor.Yandan yandan oh oh.


eylulov

Burada konunun hiçbir şekilde Atatürk ile alakası yok. Dincilerin yaptığı mağdur edebiyatının milliyetçi verisyonunu yapmayın.


Flicxxx7

harbi ne alaka ya anlamış değilim siktiri çekicen bunlara bunlar yüzünden gelişmiyor memleket.Milleti ikna etmeleri gerekirken aday ikna etme çabaları çok çağ dışı geliyor bana


EmreSAMA04

Zamanında bu adamın r/turkeyde yapılan anketlerde birinci olduğunu unutmayın ne kadar ucube olduğunu yeni anladilar


Spiritual-Safe692

sadece bu asıl türkiye reddit'inin ne kadar halktan ve gerçeklikten uzak olduğunu gösteriyor.


[deleted]

Reddit kullanıcılarında kronik online olma sorunu var gibime geliyor. Şaşmam


reis_sevdalisi42

editi yapılan siyasetçi görünce dayanamayıp boşalıyorum


heyomaboi

3. Postadayım


skyacer

ben geldim bile şu an arkada kvp operasyon müziği remix çalıyor


Demo_Nemo

Zaten o sıralar sadece mültecilerle ilgili konuşuyordu o yüzden destekleniyordu.


New-Tutor-4073

bağırıp çağıranları çok seviyor bu millet,kendileri gibi birini görünce coşuyorlar,Normal.


ThereIsNoStoppingMe

r/Turkey’in ve Türk muhalefet kamuoyunun en karanlık zamanlarıydı.


lynxcode

zsss bu halkın aklına güvrn olmaz


cemenliekmek

sadece birinci değildi baya baya allahlarıydı bu adam. hala da kgbtr gibi yerlerde öyle


[deleted]

[удалено]


fab195

14


Soviet_Officer

ilk çıktığında fena değildi.En önemli sorun olan mülteci sorunun altına gitti ve diğer partileri bu konu hakkında açıklama yapmaya zorladı.Zaten birkaç aydır mal gibi konuşuyor.İlk çıktığında ben de destekledim ama zaten bir süre sonra kendisini patlattı.


[deleted]

[удалено]


_HappyAlleyCat_

İlk çıktığında da gayet yarak gibiydi abi :D


WitchKing09

Aynen en önemli sorun mülteci sorunuydu aynen. Mültecileri almasaydı AKPye vermeye devam zaten.


TanktopSamurai

Komik bir şekilde birbirlerinin ağıza sıçtılar. Özdağ ortada gerçek organik bir toplumsal hareket olduğunu zanneti, ve bunun başına geçmek istedi. Ama o hareket organik değildi. Başka ucubeler tarafından üretilmiş. Tanju Özcan gibi mahlukatlar ve o adamı savunanlar o tip tavırların kabul edilir olduğunu gösterdi. Özdağ o hareketin başına geçerek CHP oylarını almaya çalıştı. Durmadan Atatürk demesinin sebebi budur. Bu sebepten o hareketi pompalayanlar durdu. Çünkü Zafer %7 yi aşsaydı, o %7 CHP'den giden insanlar olacaktı. Kimse de dış mihrap olmak istemez. Kimse Zaferci Gazeteci olmak istemez. Partinin içindeki Tanjuvarilerde Baykal-Antalya durumuna düşmek istemez. Zaten benim gibi onları tasfiye etmek için can atan insanlar. Şimdi hem o pompacılar, hem de Ümit Özdağ mal gibi ortada kaldı. Özdağ yeni partinin başında. Yeni bir yaklaşım bulmak için ideal. Ama artık başka hiçbir olamaz. Irkçılık başlı başına bir zindandır. Üstüne bir de kendini sattı. Birkaç sene önce Özdağ hakkında diyebileceğin bir kaç iyi şeyden biri adam gibi Putin karşıtı olmasıydı. Hedef aldığı seçmen sol kökenli olduğu için tam tersi bir şekilde davrandı. Değdi mi Atalarını satmaya, ey Ümit?


mrbrownl0w

Ouija tahtasıyla Atatürk'le konuştum beyler, işler değişti! \-Ümit Özdağ


TheGAMA1

Atam dediki İmamoğlu yeni Erdoğan \-Özdağ


strategicpublish

Bu da iyice boş yapıyor. Atatürk ağzından düşmüyor. Tek Atatürkçü sensin amk. Senle yürüyen Atatürkçüdür, sana karşı gelen Atatürk düşmanıdır. Bsg...


EsotericV0ID

Türkoları değerlerini kullanarak manipüle etmek çok kolay çünkü. Bu grupta bile bir ton random adam upvote için aynısını yapıyor.


dexanx

din veya millet dedin mi arkandan gelen bol oluyor, her malın alıcısı var.


Face_Electronic

*Bu ülkedeki insanları*


oolbar

Ben de downvote için benzer şeyler yapıyorum.


jpgfix

Baştakiler din ile sattılar buda baktı din olaylarınî yutmuyolar artık gençlere saldırmam kafası ile buda atatürk ile satacak ülkeyi atatürkün inkilaplarını say desen sayamaz.


vladimir_putin_tr

https://preview.redd.it/mn01nxo17rla1.png?width=1080&format=pjpg&auto=webp&v=enabled&s=87ee750161cbb3f5f40eb43f7f73ff84e9ea491e


mysweetlordd

Sane ne amk? Borcu mu var adamın, söz mü verdi? En başından beri tavrı ortada, senin sözlerinle aday mı olacaktı sanıyorsun?


sallabear

SEN. SEN u/mysweetlordd PARTİMİN ADAYI OLCAKSIN. BEN ARKADAŞLARIMLA ANKET YAPTIM HEPİMİZ SENİ İSTİYORUZ. NE? NE DEMEK İŞİN GÜCÜN VAR? SEN ATATÜRKE DEĞİL İŞİNE GÜCÜNE BAĞLISIN DEMEK Kİ


Shelqronn

Açıklamdan iki gün önce görev verilirse yaparız diyordu. İnsanlar bir an umutlandı yavaş konusunda. En başından beri aynı şeyi söylemiyordu yani.


expelir

Orda altılı masadan bahsediyordu, görevi verecek olan Özdağ değil yani.


MBT_TT

şizofrene bak kendisini Atatürk zannediyor


Pulsaru

atatürk ün sözü var eğer zor zamanda beni arıyorsan ben birşey ögretememişimdir


XenonJFt

Biri Allahı ağzından düşürmez biri Atatürkü. Atatürk sırf senin gibi katıksız oçlar için dogma bir ideolojik miras bırakmadı. Atatürkçü isen akılcı, ilimci ve fencisindir bu kadar. Ve bugünün süzen sorgulayan kesiminin yaptığı şey ana siktiri çekmektir.


Ok-Comfortable568

Atatürk ne alaka aq atatürk mü catı adayıydı? Takti bu da atatürke hasta


ElmaBozkurdu

Atatürk'ün emaneti ülke


Meret123

Nutukta yazıyordu zaten Mansur Yavaş aday yapılsın diye.


EsenliklerDiler

Emanet edecek bunlari bulduysa o da pek zeki degilmis demek ki.


alexbranchisfurchard

hahahajajajjajajajajjajqjajajajajajajajaj dünyanın en kısa fıkrası ümit. kalk git şurdan iki mülteci kap gel


[deleted]

[удалено]


cartophiled

Yok, o değil. Başka bir gönderinin altında onun Türkçesiyle dalga geçmişti. Ne gereği vardı oysaki?


alexbranchisfurchard

gerçek Alex 2015 yılında öldü, yerine yossi kohen geçti. sahi, o kadar gülünecek ne vardı?


Karamel_Ayi

Kek günün kutlu olsun. Sence ne olacak lan seçimde? Tahmin bile edemez hale geldim


New-Tutor-4073

kk aday olup 2.tura gidicek ve kazanıcak,benim tahminim bu


ipnetor9000

goygoy vol. 283239283


AllahiniYiyenKovboy

Biri dini kullanır biri Atatürk'ü. Sağcı her zaman orospu çocuğu işte.


[deleted]

Türkiye’de sağci ve solcu ne anlamına gelir? Ben Hollanda’da yaşiyorum ve burda sağcilar sadece zenginleri düşünür, ve solcular sosyal devleti savunurlar. Türkiye’de aynı mı?


skyacer

kral, türkiye'de allahçı komünistler vardır, nasyonel sosyalist olup sosyal demokrat olduğunu zannedenler falan çıkar. siyasi okuryazarlık tıpkı ekonomik okuryazarlık gibi sıfırdır. mesela dün, iyip'e "sol parti" diyenler vardı lan. işin özü, sağ ve sol ekonomik skaladan daha çok milliyetçilik üzerinden gitmekte. Dünyada da aslında bu böyle. Mesela, ABD gibi. Sağcılar, her zaman izolasyonisttir, homojen toplum kurma amacındadır, bu sebeple genellikle otokrat olurlar. Solcular, maksimalisttir, heterojen toplum kurma amacındadır, bu sebeple genellikle demokrasi vesaire deyip kendi aralarında on bin fraksiyona ayrılırlar ve infilak edip, sağ yönetimin altında kalırlar. ikinci planda ekonomi politikaları var, oraya henüz geçmiş değiliz.


SpiderOnYourNeck

Mesela ABD gibi dedin ama burada solun bariz üstün olduğu çok seçim oldu. Solun Sağ yönetimin altında kalmadıkları son 4 seçimde 3 ü var.


Altruistic_Horse_371

Türkiyede durum biraz farklı sağ ve sol denilince ekonomik politikalar düzleminde düşünülmüyor pek. Sağ denilince seküler milliyetçilikten siyasal islama uzanan bir yelpaze var. Sol denilince de sosyal liberalizmden marjinal sosyalizm hatta komünizme uzanan bi yelpaze var. Laikliği sindirememiş bir toplum olduğumuz için politik görüşlerimiz de dine olan yaklaşımımız yön veriyor.


EbbAlternative5466

+1


skyacer

He kardeşim Atatürk geldi, "Zafer Partisine aday ol Mansur yoksa hainsin" dedi. Eko ve Mansur'a da siyasi suikast operasyonunu çekmiş, kripto perinçekçi. Lel


Jaqen_

Kripto perinçekçi çok güzel yorum


I-Take-Eggs

Kemalizm 1.01 Release notes: * Added yedinci ok: “Mansur Yavaş aday olmak zorundadır”


EsenliklerDiler

Bir tasla iki kus. Itibarsizlastirarak ilerideki siyaseti de baltaliyor.


Zabeworldss

Benim dediğimi kabul etmiyorsa Atatürk'ü sevmiyordur uga buga


Karamel_Ayi

Max siyasetçi işte amk, işleri güçleri algı yapmak. Beni desteklemiyorsan kafirsin demenin başka bir versiyonu


Zabeworldss

Siyasetçilerin büyük bir kısmı öyle. Herhangi biri hakkında o şucu bucu diyip hiç kanıt sunmadıklarında direkt belli ediyorlar nasıl birileri olduklarını...


rollincuberawhide

mansur başkan aday olsaydı da bugün değilse bile bir ay sonra aynısını yapacaktı. mansur yavaş çok yavaş kaldı, bizim istediğimiz adımları atmadı, desteğimizi çekiyoruz diyecekti.


senior_yoda

Bu adam ağır hasta


reis_sevdalisi42

abi seviyorsan git konuş


turkisblunder

Ne ihaneti baba. En basitinden adam olmak istemiyorsa olmaz, söz verdi aday olucam diyip olmadı mı? Adamın üzerine psikolojik baskı yapmak saçma, yapacak bir şey yok


Karamel_Ayi

Evet


precursorpotato

JSKSJSJSJS Bu adam da tam bi palyaço amk


Rusty_Feelings

Bu adam redditi öğrense kgbtr'li olurmuş aptal amk https://preview.redd.it/54idu4p1zqla1.jpeg?width=560&format=pjpg&auto=webp&v=enabled&s=ba24509a9adef1e66a312b61da10b51c249953a0


Karamel_Ayi

Rdttr üyesi 🤢


Rusty_Feelings

Gızdırma beni garamel ayı kurda dönüşürüm valla 😡 https://i.redd.it/gs3w5j1e4rla1.gif


Karamel_Ayi

Kurt da iyi si- 😳


Rusty_Feelings

Tengri nazarlardan saklasın 😋


utku1989

Ya bir siktir git


oolbar

Atatürk strike!! *Not very effective*


CallMe_Desdinova

dayı ilaçlarını al


elleriellerime

En atatürkçü sensin tamam abi auuuu 🐺


kaanrivis

Bu adam hem aptal, hem de herkesi aptal yerine koyuyor


Helpful_Elderberry_9

Ne Atatürk'ü yaaa...Şimdiye kadar sessiz sessiz bekleyen Tayyeap'in son kozu bu meral akşener Ümit Özdağ gibi şovenistlere parayı mevkiyi basıp, köprüden önce son çıkışa yaklaşmadan güçlü bir sağ blokla ittifakı bölmekti. Duvara tosladı zair


Virtue-L

Gençlere nasihat. Bu “delikanlı” uslup sizlerin hoşuna gidiyor, biliyorum. Ama bu şovenist, faşist ve kanı deli uslup, gerçekçi olmayan söylemleri gizlemek için kullanılıyor. Koca adam, aklıselime yöneleceğine neden böyle spekülatif konuşuyor, bir düşünmekte fayda var. Dün hiç konuşup görüşmemesine rağmen başkasını aday göstermesi ne kadar saçmaysa, bu söylediği de o kadar saçma. Burada küfür etmek istemiyorum ama, buna argoda elin s*kiyle gerdeğe girmek denir.


Karamel_Ayi

Popülizm yapıyor, Mansurun kabul etmeyeceğini kendi de biliyor ama gündem olmak için bunu yapıyor


[deleted]

[удалено]


Karamel_Ayi

:D


YavuzCaghanYetimoglu

AK Partililer nasıl dini duyguları Allah'ı, Kuran'ı veya peygamberi sürekli söylemlerinde dile getirerek istismar ediyorsa bu adamın da Atatürk'ü kullanarak insanların milli duygularını istismar ettiğini düşünüyorum. Diyeceksiniz ki adam zaten milliyetçi siyasi konjonktürünü bunun üzerine kurguladı. Ancak daha geçen gün Atatürk'le Mansur Yavaş'ı yarıştırıyordu ona ne diyeceksiniz? Sen de Atatürk gibi kalk gel aday ol bilmem ne... Ulan sen kiminle kimleri kıyaslıyorsun öyle bir cumhurbaşkanı adayı olmakla mı Atatürk olunuyor!


Karamel_Ayi

Amk ne alaka ne alaka. Adam diyor ki "Atatürk'ün yaptığı gibi yap" sen sanki mansura Atatürk demiş gibi algı yapıyorsun.


123pussyslayer123

Chp ve teşkilatını bırakıp senin olmayan teşkilatına güvenmediği için tebrik ediyorum kendisini akıllı adammış


TerribleProfile0

Amk kimse partiye davet etmiyor. Aday ol diyorlar aday ol


123pussyslayer123

Bak güzel kardeşim, diyelim aday oldu. Şu an bunun tek yolu üyesi olduğu Chp'ye kazan kaldırmak. Arkasında kim olacak: İp, Zp,?. Hdp teşkilatı kesinlikle ona çalışmayacak, Chp de "davayı" sattığı için arkasında durmayacak. E eldeki belediye başkanlığı da gidecek. Niye size uyup aday olsun ki hiçbir şey kazanmıyor her şeyi kaybediyor.


Environmental_Mud240

Dostum sen kime ne anlatıyorsun. Şu yorumlara bir bak hepsi birbinin aynı,çarpıtılmış ve anlamsız. Herkes Ümit Özdağın şizovfren,palyanço ya da ucube olmadığını biliyor akademik kariyeri belli babasın ve atalarının ülke için yapmış oldukları fedakarlık belli. Burada yazılan yazılar olanı değil olması isteneni yansıtıyor. Bir insan kör olsa koklaya koklaya bu adamın dediklerini anlar ama algılanmak istenen kötü niyetli olunca geriye hiçbir şey kalmıyor.


RaLaughs

> Bir insan kör olsa koklaya koklaya bu adamın dediklerini anlar Kör biri işitmek yerine niye kokluyor


Environmental_Mud240

Teşbihte kusur olmaz.


EsenliklerDiler

Sen baya genc birisin galiba. Bak kardesim, herkesin basina gelir, gelmistir: bir siyasetciye inanirsin, toysundur, ondan sonra adam kendini belli eder. Bu durumda yapilmasi gereken akillica, hay senin amk deyip L'ini alip oturmaktir. Olur boyle seyler, kendini savunmak zorunda degilsin.


ForKnee

Atatürk CHP'nin genel başkanı cumhurbaşkanı olmasın mı dedi hayırdır?


Uwuhasegawa

Neyse benim oyum inceye zaten saldım millet ittifakını


AggressiveRepeat3629

İçmişmi lan bu ayakta duramıyor.


Redditor_in_Space

Boş yapma ya! Seni destekleyen bir avuç internet ergeni. Halkta karşılığın bile yok


smoke-gas42

en son görev verilirse seve seve aday olurum demisti ama Mansur'un su asamada apar topar CHP'den ayrilmasini beklemek hayalcilik olurdu.


thatsatoughone

Bu kadar boşş beleş bir siyasetçi olamaz


New-Tutor-4073

kafatasçı yüzde 1 konuştu


Fast-Spring-4588

Yalnızca kendimize güvenmek gerektiğini geçte olsa anlamış bulunmaktayım gerçekten başka bir insana güven olmaz ya sizi kızdırır ya da sizi delirtir...


Karamel_Ayi

Siyasetçiler böyledir bir gün İslamcı diğer gün Kemalist öbür gün Komünist olur


reis_sevdalisi42

dotacı ayı ve benzerleri kendilerini çok büyük stratejik dehaymış gibi gösterip ergenleri göt etti. gariplerim hala 2. tur diye bir şey olacağını sanarak seçimin göte geldiğine inanmayı reddediyorlar. şımarıklığın nelere mal olduğunu sindirmek kolay olmayacak. yine de bunlara bir teselli verelim mansur aday olmam demedi. yarın kocasından dayak yiyip gözü mor şekilde misafir karşısına çıkarmış gibi piyasaya çıkacak meral ve kılışdar yanyana durup mansur adayımızdır bile diyebilirler düşük olasılıkla.


skyacer

Bu avellerin çoğu reis bellerini kırıp seçimi kazanınca, burada ağlayıp 'liboş' diye güya bok attıkları ülkelere iltica etme shitpostları atacak, yaşamadığımız bok sanki. Bir çoğu da reise oy verecek, erkan başa falan bunlara oy verdiği okuldan çıkışı tweet atacak. Düşün ki Fahrettinin eğittiği adobe premier bilen iki üç edit yapan eleman, kimliksiz sivilceli maks. 19 yaşındaki tipleri koyun güder gibi güdebiliyor. Meme partileri kurmak falan aslında boş yere propagandaya ayrılmış para kaybı. Buradaki avellerin çoğu 25-30 arası uyanıyor ne bok yediğine. Sonra gelecekteki aveller için yine benzer süreç işliyor. Yemin ediyorum bu ülke kafayı yeme sirki. Döngü gibi amına koyim. Kıramıyoruz keşke siktir olup gitseydik. Sonucu bize giriyor.


pers0na7

Abi senin aday zaten Muharrem değil mi? Neyin lafını yapıyorsun hala


barandesouza

Bruhhhh


cexrex

Her şeyde Atatürk adını kullanan iki siyasetçi var. Biri bu diğeri de perinçek. anladınız gerisini


benitospaghetto

Bizim ülkeye yeni bir ecevit(70ler) lazım ki bu ülkücülerden Atatürkçülüğü dinlemeyelim.


Karamel_Ayi

İnce


yokdahamemeler

Bu adamı hala ciddiyetle dinleyebiliyorsaniz. Geçmiş olsun.


rahan_tr

Kendi kendine gelin guvey olmak boyle bir sey iste. Dayicim, o fasist irkci soylemlerle hic bir akli basinda insan senin adayin olmaz. Selamini aliyorlarsa opup basina koy. Bi de birisi su adama jest egitimi versin arkadas elini kolunu ne yapacagini bilemiyor.


Secret-Narcissist

Devlet bahçelinin bu adam kadar tüm kontrol kendindeymiş benim dediğim olmak zorunda havasında olmadığına eminim ama o zamanlar siyaset takip etmediğim için bişey demiyorum


FilterKill

bir teklif sundu, olumlu bir donut alamadi. simdi de ihanet diyor. bu nasil bir zihniyettir? her dedigi yapilmak zorunda mi influencer sayin umit ozdag'in? cok yanlis insanlara gelecegimizi emanet ediyoruz, turk halki icin hayirlisini diliyorum


DesertBluebell

Hani eski zamanlarda krallar “Tanrıyla iletişime girebilecek tek kişi benim” der de Tanrısı için konuşur ya, bu da tam aynısı ama Tanrının rolünde Atatürk var ve kralın rolünde Ümit Özdağ.


FlyingToasterMachine

Amina kodumun ulkesi, hukumet edebi cehenemlik zaten onu konusmaya yok. Bu amk muhalefeti daha secime nasil girecek hangi aday secim programi secimden sonraki planlari daha belli degil. Hahatimda boyle amator toplum gormedim. Hukumet gerizekali, muhalefet gerizekali ve millette gerizekali amk. Hepiniz gerizekalisiniz


DarwinAndGumball

Ben bir Atatürkçüyüm ama bir insanın her iki sözünden biri Atatürk olur mu ya? İşte bu gerçekten de Atatürk’ü putlaştırmaktır ve Atatürk’ün kendisi de bunu istemezdi. Konuya gelirsek şunu sormak istiyorum: Gerçekten Mansur Yavaş’ın partisini terk edip bağımsız aday falan olmasını ya da İyi Parti’ye girmesini falan mı bekliyosunuz? Muharrem İnce’nin bu konudaki yorumunu ben çok mantıklı bulmuştum, “Partinin üyesinden tüm partiyi karşısına almasını bekliyosunuz?” “gibi” bir şey söylemişti ve haklı da çünkü bu çok büyük hayalperestlik.


Fahren1te

sağcılardan ne beklenir zaten aq


kitsurima

Sırf aday olmuyor diye de böyle yakıştırma yapmak... Ne bileyim... Kime güvensek bir süre sonra saçmalıyor.


recepyereyatmaz

Arkadaslar kusura bakmayin ama Umit Ozdag’a guvendiyseniz biraz da aynaya bakmak gerekiyor.


alternotalar

Bu dizayn çabaları çok enteresan. Canım kardeşim başka partinin adayını seçip ben seni istiyorum diyerek kamuoyu yapmak kadar absürt bir durum yok. Geç kendin ol veya kendi adayını çıkart he yok mu gölge etme, Atatürkçülüğün tasdik noktası sen misin? Akapelisi Mehapelisi bitti bir de bunlara kendimizi ispat edeceğiz.


Visible_Structure_83

La gavat or evladı çocuk mu kandırıyorsun sözde Atatürkçü darbecinin çocuğu seni


JudasWeasley

Boş yapmış japon umit


malibaskonus

İhanet çok ağır bir kelime ama sütten çıkmış ak kaşık olmadığını da görmüş olduk.


MusicalSKele

ağlama amına koyduğumun faşisti


buzdakayan

İşin trajik yanı Özdağ 2018'de İyi'den milletvekili seçilmesini CHP'ye borçlu 🥲


[deleted]

[удалено]


notgolifa

Cocugun kafasini oksayip multeci oldugunu anlayinca surati dusen evet fasist oluyor denilebilir


ForKnee

Yok faşist olan faşist oluyor.


EbbAlternative5466

Sadece milliyetçilik mi yapıyor? Yoksa azınlıklara kin sürdürmesi de mi milliyetçilik?


mti4

kimse de demiyor ki SEN KİMSİN AMK


Wat0pa

Mansur yavaşı sevenleri hiç anlamadım çok rahatına düşkün olduğu için bence meraklı değil o konuma sonuçta başı niye ağrısın ki kıçımdaroğlu varken ben sevmiyorum çünkü halk burada kıçını yırtıyor o da yok o söylerse yaparım


Useful-Pomelo9977

Mansur Yavaşın belediye başkanlığından memnunum . Çok rahatına düşkündür diyeceğim bir şey bilmiyorum. Neye dayanarak diyorsun ?


[deleted]

bu amına kodumun salağı da kendini adam zannediyor.Mansur doğru yaptı partisinin genel başkanı varken belediye başkanına iş düşmez


alporan123

Başkanının kararını milletin teveccühüne tercih etti.


Immediate-Visit-9765

Tüm parti üyeleri genel başkana biat etmeli diyorsun yani? Talimat falan da beklesinler mi?


pisipuyu

Beyler siz ne istiyosunuz bi onu da yazin. Rte gidecek mi gitmeyecek mi davasi bu baska bisey degil ya


Nectorus

Bundan sonra benim sıralama ince - olmazsa kk


Karamel_Ayi

Benim de


recepyereyatmaz

Kazanicak aday istemiyorsan ince’ye verebilirsin.


Nectorus

Ne alaka knk seçim %50+1 oy tayip yüzde 50 geçmemesi yeterli, 2.turda kk kalırsa kkye muharrem kalırsa ona veririm.


recepyereyatmaz

Yani tabi ki bu dogru. Fakat, ince’nin zaten herhangi bir sekilde 2.tura kalmasi mumkun degil. Cift haneleri bile gormesi mumkun degil. Dolayisiyla zaten kazanmayacak birine oy vermis oluyorsun ilk turda bile olsa. Ilk turda kazanmaya calismanin soyle bir artisi var, akp’nin %41 ile bile meclis cogunlugunu kazanma ihtimali var. oyle olursa 2. Turda rte, bakin meclis bizde devleti topal birakmayin, son donem oy istiyorum diyip kararsizlarin bir kismini kendine cekebilir. Dolayisiyla 1. Tur ve 2. Tur ortami ayni olmayacak.


Nectorus

Haklısın hocam neyse bu seçim kk ye verip bir sonrakine demokratik olacağından istediğime veririm.


Friendly-Leader-8037

Sizin yolunuzda olmayan herkes Atatürk'ün yolundan saptı. Sizin dışınızda kalan herkes vatan haini. Hayatta olsa Atatürk bile sizin kadar iyi süzemezdi bağlılık yeminlerini. Ancak düşman istihbaratı bilir sizin kadar iyi, isim isim vatan hainlerini.


Straight_Hope_7914

Adam kendinde o potansiyeli gormuyor demek, yapamayacagi isin altina girmemek ataturke ihanet mi oluyor anlayamadim. Chp belediye baskanina chp den ayrilmadigi icin kizmak ne demek? Gaz vererek kazanilmiyor maalesef secimler, biz de Kk'ya cok merakli degiliz daha iyi adaylad varken ama bu adam dusmani iktidar degil de Muhalefetmis gibi davraniyor aylardir


KaraMustafaPasa

Mansur Yavaş'ın aday olmak gibi bir zorunluluğu yok. He olsa iyi mi olurdu evet olabilirdi. Fakat adam aday olmadı diye adama sallamak çok saçma. Çünkü adam aday olmak zorunda değil.


[deleted]

[удалено]


mutlucan

Oy bölünecekten sonrasını okumadım.


Neutrallly

oy bölünecek kardeşim kafam karışır sonra ampule basarım.


compnaion

E\*doğan kazanırsa bu iki dangalak (akşener ve özdağ) oynarlar, birde bir kenara geçip ben demedim mi derler, sanki E\*doğan'ın kazanması için hiç uğraşmamışlar gibi. Orospu çocuğu vatan hainleri. Sırf KK kazanmasın diye bunlar götlerini satar. Dertleri millet kurtulsun değil bu piçlerin.


nowdemolition

ağlayarak günlüğüne yazabilirsin


Fun_Vegetable9512

Abi adamlar kendi kendine gelin guvey oluyor. Sana kim sordu da Mansuru aday gosteriyorsun, sen kimsin mk. Sik\*yim Iyi partisini de zaferini de. KK aday, begenmiyorsun goster adayini.


eyes-are-fading-blue

Bu sergiledigi korkakligi unutmaz kimse.


alporan123

Belediye seçimleri de 2024'te,cumhurbaşkanı olabilecekken belediye başkanı bile olamayacaklar.


syrous58

Buda Atatürk'ü dilinden düşürmüyo aq


onurbaran9090

Özdağın söylediğini yapan herkes vatansever farklı fikirde olan herkes vatan haini bölücü ya da kişisel çıkar peşinde koşmuş oluyor nedense


akumainninja

Hahaha aktroller oktrollere yardıma gelmiş.Bak sen şu işe...


aeneas_cy

Vefa nedir bilmediği için herkesi kendi gibi biliyor demek. Bu ve benzeri insanlar siyaset yaptığı için burnumuz boktan çıkmıyor.


dharkan

Yine bir sabaha Özdag'ın kafaladıgı salakların göt oluşuna şahit olarak uyandık Siz bu herifi desteklemeye devam edin


ZookeepergameBorn266

14 mayista da kk ve destekcilerinin göt oluşuyla uyanacaz elhamd


Hopeful-Plum-4331

Gerizekalıya bak gider nihal atsız ı sever sonra kendine atatürkçu der Mansur reddedince Mansuru da atatürkcülukten çıkardı lan sen mi hesabını veriyon kimin atatürk yolunda olup olmadığını Atatürk yolunda olsaydın senin kitlen 12 yaşında olmazdı


[deleted]

[удалено]


skyacer

Sol değil oğlum zaten sağ skaladalar bunlar. Ya kendilerinin farkında olmayan perinçekçiler ya da ortamlardaki çekingen reisçi ulusalcılar. Geleceğinden 2 gram endişe eden şu son günde olanlardan sonra iyice depresyona girmiştir. AKPlilerin bayram etmelerini seyredip, sigaraya vurmuştur kendini.


galaksigezgini42

Bu yorumları görmek için cok aşağılara inmem gerekti.


karaposu

hakli


melekege

Duygularımla oynanılmış gibi hissediyorum. Sanki umut verilip nikahtan önce yüzük atılmış gibi


velbeyli

Japon kafatasçı konuştu. Etnik haritasını çıkarsak %60 Yunan olacak herif bize milliyetçilik yapıyor.


mechatchronic

Ee deli bu adam


Weary-Law1970

Bizim hayalleri siyah posete koyun


[deleted]

Ucube


anaskimendes

Mansur yavaşı sikime taşşağıma sürdüm gel al orpspu cocugu seni boş boş konuş dur


BackupHazel

Sjw'ler doldurmus burayi, yorumlara bak


Karamel_Ayi

Buranın kitlesi bu şekilde


holymolycaly

Ergen dolmuş buralar iyice. Nereden öğrendim bakayım sen sjw falan? Seni ortadoğu maymunu türk diye ırkçı şekilde aşağılayacak amerikan sağcılarının laflarını tekrarlayınca kendini onlar gibi hissettin mi? Hissetme. Seni görseler suratına tükürecek adamların laflarını tekrarlama.


katyasparadise

Ayy, kıyamam.


juniorortak

Gereksiz yere bu belediyecilerden medet umdular.


KneeDown-ish

Abi adamin konusma tarzi nasıl bi poser oldugunu gosteriyo zaten ne dedigini dinlemenizr gerek yok. Görmüş gecirmis insanlar biliyo bu ağzı zaten.


Personal-Guidance918

Sen ne anlatıyon amk


llogarithmicfunction

Bomboş herif


CrazyBookkeeper6391

Salak la bu adam.


ObjectiveTruth8064

Aga adam cumhurbaşkanı olmak istemiyorsa zorla mı yapacaz belki yeterli görmüyor kendisini


Proud-Buddy2014

Ben Özdağ'ı severdim ama ağzından çıkan tek kelime Atatürk olur oldu. Ustam biliyoruz atamız, seviyoruz ama yetmedi mi kullandığınız. O geri gelmeyecek bırakın adam mezarında ters dönmesin. Mansur kim ki Atatürk gibi davransın. Kütüğün teki zaten kazanamaz, iki üç liseli velet mansur dedi diye. İmamoğlu da ikinci tayyip zaten.


asrvnon

Ümit Özdağ en azından dürüst Meral gibi değil. Fakat sadece mülteciler üzerinden populist siyaset yapan, Atatürk'ü anlamamış bir insan. Babası nasıl Ruzi Nazar'dan emir aldıysa (araştırın), kendisi de birilerinden emir alacaktır / alıyordur.


Karamel_Ayi

Bu depremde bir özür bile dileyememesi beni çok sinirlendirdi. Amk sen kimsin lan? Adam gibi özrünü dile bir hata yapmissin özür dileyeceksin


skyacer

kanka suriyeli tişörtü giymemelisin, yoksa linç edilebilirsin dikkat et


cagdas-2102

Bu seçimi alamazsak muhtemelen sonraki yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara’yı da kaybedeceğiz. Belediye başkanları aşırı saçma bir tepki çekiyor çünkü.


ledim35

Her konuyu Atatürk’e bağlıyor ayrıca da sanki mansur yavaş onun istediğini yapmak zorunda


Empiagor_337

Yorumlara bakıyorum herkes çok boş yapmış, bu adamı desteklediğimden değil ama bu adama karşı neden bu kadar çok kininiz var çok mu marjinalsiniz?


Jaksebar

Haklı