T O P
  • By -

AutoModerator

Please report any rule violation. ([Rules](https://www.reddit.com/r/Turkey/about/rules/) and their [details](https://www.reddit.com/r/Turkey/wiki/rules)) * Memes are not allowed here, use r/TurkeyJerky for memes. * All posts must include a source. For non-link posts, the link must be added to the comments. * Titles must be descriptive. * Meta discussions(posts about other subs) are not allowed. *I am a bot, and this action was performed automatically. Please [contact the moderators of this subreddit](/message/compose/?to=/r/Turkey) if you have any questions or concerns.*


cagrialt

Mesajı gönderdikleri altyapı Türkçe karakterleri muhtemelen desteklemiyor. Hazin bir durum tabi ki.


tetanozolursun

Elestirelim ama bkunu da cikartmadan. Sistem Turkce karakterleri destekliyor ancak Turkiye’de kullanilan her cihaz Turkce karakterleri icermiyor ne yazik ki. Bu nedenle boyle gonderiliyor :( Edit: Bu yanit “Turkce karakter destegi”nin muhtemel sebebi olarak yazilmistir. Bu SMS’i gonderen arkadasin bir 10 yil daha Turkce Dilbilgisi dersi alsa duzelmeyecegini biliyoruz. Sevgiler.


Explorerda

Noktadan sonra boşluk koymayı da desteklemiyor gibi sanki


tetanozolursun

Ben Bakanlik sozcusu degilim, aha Cimer orada. Adam Turkce karakterlerin neden olmadigini elestirmis, ben de muhtemel gerekcesini soyledim. Suna benzedi, gecen bi Yunan klavye delikanlisi bu sub’da cocugun birine “Lozan’i oku, nerede yaziyor ha nerede yaziyor” dedikten sonra cocuk Lozan’in ilgili maddesini gosterdi. Bizim delikanli durur mu; yapistirdi cevabi “olabilir ama BM’nin 51. Maddesi de var” Konu: Turkce karakter destegi Yanit: Cihaz bazli destek sorunu Yanita yanit: Ama Turkce dilbilgisine uymamislar Benim gunahim ne?


Explorerda

Üstad bu kadar incineceğini bilsem yorum yapmazdım seni de uğraştırdım editle filan kusura bakma.


tetanozolursun

Senin canin sag olsun. ❤️


itsBlacktree

🏳️‍🌈 :')


datboierai

Sorun, Türkçe karakterleri desteklememesi değil noktalama yanlışları.


[deleted]

Aynısı bana da geldi. Arabam bile yok ekonomi skik durumda. Engeli bastım. İçişleri bakanlığına engel basmak tatmin ediciydi tavsiye ederim.


CDDedsec

yeminle aynısını düşündüm ama olası bir iç karışıklıkta bunlardan gelecek mesajı merak ettiğim için bırakıyorum


Botsarecurrentlyoff

banada geldi ; bende dönüş yaptım , tamam iç işleri , bakanlığı. uygularız . teşekkürler , saygılarımla.


datboierai

Metin, “Dönüş yolunda; emniyet kemeri takılı, telefon uzağınızda, hızınız yasal sınırda olsun. Sevdiklerinize kavuşmak için trafik kurallarına uyalım. İyi yolculuklar.” ya da “Donus yolunda; emniyet kemeri takili, telefon uzaginizda, hiziniz yasal sinirda olsun. Sevdiklerinize kavusmak icin trafik kurallarina uyalim. Iyi yolculuklar.” şeklinde olmalıydı.


CommonSubstantial109

Noktalı virgül gereksiz


dr_prdx

Mesajı yazana ilkokul temel yazım kuralları eğitiminin tekrarı gerekli.


Tahannes

Okurken gülmüştüm ula


SuperrFish

Noktadan sonra boşluk bırakılır. Bazı yerlerde bırakmışlar bazı yerlerde birleşik. Gerçekten çirkin.